13 kwietnia, 2024

Zobacz ciekawy sposób na lokatę kapitału – inwestycja w nowe mieszkanie

Inwestycja w mieszkanie to poważna decyzja. Kiedy wybór nowego mieszkania będzie dobrym sposobem na lokatę nadmiaru kapitału? Dziś podpowiadamy, co zrobić, żeby wybrać optymalny sposób na ulokowanie kapitału i nie żałować swojej decyzji.

Zalety inwestycji w nowe mieszkanie

Wybór całkowicie nowego mieszkania daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. To my mamy wpływ na to, jak zaplanowane i przeprowadzone zostaną prace wykończeniowe. W praktyce oznacza to, że mamy szansę dostosować poszczególne elementy do swoich oczekiwań. Do zalet inwestycji w nowe mieszkania trzeba zaliczyć również lokalizację. Przeważnie są to nowe, zadbane osiedla, dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta. Jeśli leżą poza miastem, warto zatroszczyć się, żeby lokalizacja wyróżniała się korzystnymi połączeniami komunikacyjnymi.

widok na mieszkanie w bloku

Jak wybrać dobrą inwestycję? Określ, kto będzie mieszkał w lokalu!

Z takiej inwestycji możemy skorzystać samodzielnie. Wtedy po prostu wygodnie mieszkamy w nowym apartamencie, a jego wartość rośnie. To dużo korzystniejsza finansowo opcja niż lokowanie środków na lokacie. Inwestycja w nowe mieszkanie może być też podejmowana z myślą o najemcach. Jeśli zależy nam na przemyślanej lokacie kapitału, powinniśmy określić profil osób, do których będziemy kierować ofertę:

  • czy będą to rodziny z dziećmi?
    Wtedy dobrze by było, żeby niedaleko znajdowały się szkoły i przedszkola
  • czy będą to osoby dojeżdżające do pobliskiego dużego miasta?
    W takim wypadku poszukujmy miejscowości dobrze skomunikowanych – blisko obwodnic albo np. stacji SKM.

Inwestycja w mieszkanie jest znacznym wydatkiem, dlatego dobrze jest nawiązać współpracę ze sprawdzonym, rzetelnym i doświadczonym deweloperem. Warto wziąć pod uwagę to, jak długo działa na rynku, czy dysponuje certyfikatami, poświadczającymi jego kompetencje oraz czy kontakt ze specjalistami jest bezproblemowy i płynny.