25 listopada, 2023

Meble łazienkowe na wymiar – czy ich zamawianie to ekstawagancja?

 

Czy decyzja o wyposażeniu mieszkania w meble łazienkowe na wymiar może być uznana za ekstrawagancję? Dziś udowadniamy, że taki wybór nie ma nic wspólnego z niepotrzebnym wydatkiem. Wręcz przeciwnie – wyposażenie na zamówienie może bezpośrednio wpłynąć na funkcjonalność łazienki.

 

Czego brakuje gotowym kompletom mebli do łazienki?

Atrakcyjny wygląd, modne formy, zachęcające kolory. To wszystko może podtrzymywać w nas wrażenie, że wybór jest ogromny, toteż bez trudności dopasujemy właściwe rozwiązania od naszego pomieszczenia. Trudności pojawiają się później. Okazać się może bowiem, że dana szafka jest o dwa centymetry za szeroka, a zamiast trzech szuflad wolelibyśmy jedną szufladę i miejsce na półkę. Im mniejsza łazienka, tym niestety trudniej jest iść na kompromisy. Co wtedy? Z pomocą przychodzą meble łazienkowe na wymiar.

 

przykładowe meble łazienkowe

 

Szafki i inne meble łazienkowe na zamówienie

Projekty powstają dopiero po konsultacjach z klientami, co oznacza, że można zadbać o każdy najmniejszy szczegół szafki na wymiar. Oprócz szarek na zamówienie, profesjonaliści zatroszczą się o wykonanie innych mebli łazienkowych na wymiar – regałów, półek itp.

Łazienka musi być przestrzenią funkcjonalną. Inaczej codzienna toaleta, pranie czy chociażby sprzątanie tego pomieszczenia będzie uciążliwe i irytujące. Współcześni projektanci dbają również o to, żeby każda nawierzchnia wyposażenia była wykonana z odpowiedniego materiału. Powinien charakteryzować się dobrą odpornością na wilgoć, zmiany temperatury i nie sprawiać problemów podczas działań pielęgnacyjnych.

Jak widać, wybór mebli łazienkowych na wymiar to przeważnie świetnie uzasadniona decyzja, która w wielu przypadkach ma więcej sensu, niż kupno gotowych, źle dopasowanych rozwiązań. Chociaż za taki zestaw mebli zapłacimy więcej, w dłuższym okresie jest to decyzja opłacalna, bo nie musimy martwić się o dodatkowe miejsca do przechowywania.