12 czerwca, 2024

Pomoc psychologiczna w czasie COVID – sprawdź czy warto szukać pomocy

COVID wpłynął mocno nie tylko na to, jak na co dzień wygląda nauka i praca wielu osób. W znaczącym stopniu odbił się również na kondycji psychicznej ludzi na całym świecie. Wiek i wykonywany zawód nie mają tu znaczenia – każdy i każda z nas może poczuć przytłoczenie tą wymagającą sytuacją.

 

Dlaczego pomoc psychologiczna jest teraz szczególnie ważna?

Dbanie o zdrowie psychiczne – ten temat należy nagłaśniać nieustannie, bo nadal wizyta u specjalisty lub specjalistki jest dla wielu osób krokiem, na który nie umieją się zdecydować. Stres, strach o przyszłość, strach o zdrowie własne i zdrowie bliskich, to zmartwienia dobrze znane nam wszystkim. W dobie pandemii poziom napięcia związany z tymi kwestiami znacznie się zwiększył. Nawet osoby, które do tej pory nigdy nie zmagały się z tego typu lękami, w dobie COVIDu zaczynają odczuwać niepokojące objawy. Niepewność jutra i stres związany z epidemią szczególnie mocno odbiły się na osobach, które już wcześniej miały skłonności do zaburzeń depresyjnych, nerwicowych itp. Izolacja i utrudnione kontakty z bliskimi zdecydowanie nie pomagają w zadbaniu o higienę psychiczną. Warto podjąć wysiłek i zatroszczyć się o swój codzienny komfort w tych wymagających realiach.

 

w barze

 

Wsparcie w dobie pandemii

W naszych gabinetach pacjenci i pacjentki mogą porozmawiać o wszystkich trudnościach, z którymi zmagają się w ostatnim czasie. Chętnie podzielimy się narzędziami i praktykami, pozwalającymi:

  • zapanować nad codziennym stresem;
  • lepiej radzić sobie ze zniechęceniem i brakiem mobilizacji;
  • zapobiec rozwinięciu się stanów depresyjnych lub skutecznie leczyć depresję i nie tylko.

 

Gorąco zachęcamy do skontaktowania się z naszymi ekspertkami i ekspertami, mogącymi pochwalić się kwalifikacjami i wieloletnim doświadczeniem. Jesteśmy pewni, że z ich pomocą będzie Państwu łatwiej stawiać czoła codziennym wyzwaniom związanym z pandemią. W razie pytań, z przyjemnością przybliżymy Państwu, w jaki sposób działamy. Zapraszamy do gabinetu we Wrocławiu.

Tekst sponsorowany: http://psyche.wroclaw.pl