Dzięki rehabilitacji osoba w podeszłym wieku przez dłuższy czas zachowuje sprawność. Często takie ćwiczenia są niezbędne, żeby wrócić do formy sprzed urazu lub po prostu zmniejszyć konsekwencje wynikające z kontuzji. Niestety w wieku senioralnym nie jest trudno o problemy z układem ruchu. To właśnie dlatego w dobrze wyposażonych domach opieki znajdziemy również salę rehabilitacyjną.
Rehabilitacja w domu opieki
W jaki sposób planowane są takie działania? Najważniejsze jest to, żeby wszystkie ćwiczenia były wykonywane pod okiem specjalisty. To ekspert uczy seniora ćwiczeń. Dzięki doskonałej znajomości jego zdrowia jest w stanie zalecić właściwą aktywność fizyczną. Weryfikuje również to, czy każdy ruch wykonywany jest właściwie. Żeby rehabilitacja przyniosła efekty:
- ćwiczenia muszą być wykonywane regularnie
- ćwiczenia muszą być wykonywane poprawnie
- wszystkie urządzenia muszą działać prawidłowo i w żaden sposób nie zagrażać pacjentom.
Zalety rehabilitacji w domu opieki
Korzyści z uczestnictwa w zajęciach rehabilitacyjnych jest wiele. Skupmy się jednak na korzyściach wynikających z ulokowania takiej sali w domu opieki. Najlepiej aby mieszkańcy i mieszkanki nie muszą podróżować poza obiekt, żeby wykonać ćwiczenia na profesjonalnych maszynach. To oszczędność czasu i energii. Oprócz tego bliskość sali rehabilitacyjnej motywuje do rozpoczęcia aktywności. Trudniej się rozmyślić, gdy rehabilitant lub rehabilitantka oraz profesjonalne maszyny czekają obok.
Aktywność fizyczna jest ważna w każdym wieku. U starszych osób zaprzestanie ruchu może prowadzić do znacznego ograniczenia mobilności, a czasem również do dolegliwości ruchowych. Specjalna rehabilitacja dla seniorów to środek zaradczy, który pozwoli uniknąć takich scenariuszy lub ułatwi mierzenie się z utrudnionym poruszaniem. To właśnie dlatego tak wiele profesjonalnych domów opieki stara się zapewnić swoim rezydentom dostęp do tego przydatnego rozwiązania.
More Stories
Wpływ jakości wody z wolnostojącego dystrybutora na zdrowie pracowników
Dietetyk Kliniczny na Bemowie w Warszawie: Wsparcie dla Twojego Zdrowia
Kołdra obciążeniowa dla dziecka – zalety i wady