12 czerwca, 2024

Transformacja energetyki węglowej w Turowie na energetykę wykorzystującą odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii, szczególnie w dzisiejszych czasach odgrywają bardzo ważną rolę. To dzięki nim można uniezależnić się od węgla. W jaki sposób należy to zrobić? Eksperci odpowiadają.

Elektrownia Turów – jak należy ją zmienić?

Elektrownia Turów to miejsce, w którym zdecydowanie wymaga się zastosowania odnawialnych źródeł energii. Taka transformacja terenów górniczych w Turowie sprawi, że nie tylko klimat, ale również społeczność zyska wiele korzyści.
Turów funduszu sprawiedliwej transformacji od wielu długich lat działa na rzecz bezemisyjności. W ten sposób można skutecznie zatrzymać zmiany klimatyczne. Strategia transformacji regionu turoszowskiego zakłada wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
Kopalnia Turów nie jest jednak jedynym miejscem, które podlega takiej zmianie. Będzie to także:
Kopalnia Zgorzelec
Kopalnia Bogatynia

Elektrownia Turów – dlaczego wymaga zmian?

PGE Turów zdecydowanie wymaga zmian ze względu na duże niebezpieczeństwo wydobywania węgla. W ten sposób można je ograniczyć. Kopalnia Turów posiada również ograniczone ilości węgla. Działając przyszłościowo można zapobiec kryzysowi energetycznemu.
Turów jako miasto zyska wówczas wiele różnorodnych korzyści. Będą to między innymi stałe źródła energii pochodzenia odnawialnego. Transformacja regionu Turowa wpłynie nie tylko na kraj, ale również sąsiadujące państwa. Właśnie dlatego Turoszów wymaga radykalnych zmian.

Źródło: http://ozeturow.pl/