12 czerwca, 2024

Jakie możliwości rozwoju oferują pomostowe studia pielęgniarskie na Powiślańskiej Szkole Wyższej?

Od lat pracujesz w zawodzie pielęgniarza, jednak czujesz, że mógłbyś w swoim fachu zrobić jeszcze więcej? Jeśli nie zdobyłeś wyższego wykształcenia, może właśnie jest to odpowiednia pora? Spokojnie – nie czas na długie lata studiów. Znacznie korzystniejszą i zabierającą mniej czasu opcją są pomostowe studia pielęgniarskie w Kwidzynie. Dlaczego warto je rozważyć?

Czym są studia pielęgniarskie pomostowe?

Pomostowe studia dla pielęgniarek mają na celu podniesienie kwalifikacji zawodowej pielęgniarzy. W zależności od ścieżki, na którą się zdecydujesz, możesz odbywać 2 lub 3 semestry. Najczęściej na opcję tę decydują się osoby, które już pracują w zawodzie, jednak posiadają wyłącznie wykształcenie średnie. Podniesienie kwalifikacji poprzez pomostowe studia dla pielęgniarek w Kwidzynie może otworzyć przed Tobą większą ilość perspektyw zawodowych.

Pielęgniarstwo pomostowe studia w Kwidzynie nie są jednak skierowane dla wszystkich zainteresowanych zawodem pielęgniarza. Warto to podkreślić, ponieważ osoby, które dotychczas nie miały do czynienia z pielęgniarstwem, nie mogą brać pod uwagę tej opcji.

Warunkami przyjęcia na pielęgniarskie studia pomostowe są:
● posiadane prawa wykonywania zawodu,
● posiadania ograniczonego prawa wykonywania zawodu,
● konieczność ukończenia medycznych szkół zawodowych.

Pielęgniarskie studia pomostowe w Kwidzynie – jakie korzyści po ich ukończeniu?

Pomostowe studia dla pielęgniarek w Kwidzynie cieszą się sporą popularnością. Skąd ona wynika? Głównym powodem wyboru tej ścieżki dodatkowego kształcenia jest chęć podniesienia kwalifikacji, które z kolei przekładają się na lepsze stanowisko. Po ukończeniu, a nawet jeszcze w trakcie studiów pomostowych jesteśmy atrakcyjniejszymi kandydatami z punktu widzenia pracodawców. A skoro już o nich mowa – to gdzie znajdziesz zatrudnienie po pomostowych studiach pielęgniarskich?

Studia pomostowe wiążą się z uzyskaniem tytułu licencjata. To z kolei otwiera przed nami nie tylko perspektywy zawodowe, ale również dalszej nauki. Jako absolwent Powiślańskiej Szkoły Wyższej możesz rozpocząć studia magisterskie na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo.

Źródło: https://powislanska.edu.pl