16 kwietnia, 2024

Czy w samochodach ciężarowych warto montować instalację LPG?

Przestawienie się na gaz oznacza jednorazowy, dość wysoki wydatek, który jednak dość szybko się zwraca. Wszystko dlatego, że instalacja sprawia, że przyszłe koszty na paliwo zostaną zminimalizowane. Warto wiedzieć, że instalacja LPG nie jest przeznaczona tylko do samochodu osobowego. Dziś sprawdzamy, czy sprawdza się również w pojazdach ciężarowych.

Czy to się opłaca?

Do korzyści jakie dają instalacje LPG w samochodach osobowych nie trzeba nikogo przekonywać, bo gaz jest zwyczajnie tańszy niż benzyna. Zwolenników tego drugiego paliwa znajdziemy nie tylko wśród osób zmotoryzowanych, ale też wśród osób, posiadających pojazdy użytkowe. Ludzi decydujących się na instalacje LPG w samochodach ciężarowych także nie brakuje. Tacy kierowcy, podobnie jak osoby poruszające się samochodami osobowymi, mogą cieszyć się korzyściami, jakie daje zasilanie gazem.

Instalacja LPG do samochodu dostawczego i ciężarowego – jak przebiega montaż?

Tak, jak w przypadku samochodów osobowych, tak i tutaj, eksperci muszą działać z precyzją, pamiętając o tym, żeby przeprowadzić właściwy dobór sterownika. Indywidualnie dopasowywane są też takie komponenty, jak:

  • reduktor;
  • wtryskiwacze.

Eksperci, którzy podejmują się takich zleceń jak instalacje LPG w samochodach dostawczych i ciężarowych, nie mogą zapomnieć także o dokładnym zaplanowaniu, w jaki sposób będą rozmieszczone poszczególne elementy układu.
Ostatnim etapem jest wyregulowanie urządzeń. Mowa także o kalibracji sterownika. Po wszystkim dobrze jest przeprowadzić jazdę testową, aby upewnić się, że wszystko działa tak, jak należy. W efekcie takich działań instalacja powinna funkcjonować sprawnie i nie wymagać od kierowcy częstych wizyt w warsztacie. Jeśli zależy nam na fachowej instalacji LPG w samochodzie ciężarowym lub dostawczym, upewnijmy się, czy warsztat, z którym rozważamy współpracę, ma doświadczenie na tym polu.