13 kwietnia, 2024

Meble na wymiar – na to koniecznie zwróć uwagę!

Meble na wymiar to bardzo ciekawe i wygodne rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób. Umożliwiają one zagospodarowanie całej, dostępnej przestrzeni w wygodny i maksymalny sposób. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ich temat.

Meble na zamówienie – właściwy projekt

Pierwszą kwestią o której z pewnością trzeba pamiętać decydując się na meble na zamówienie jest właściwy i dobrze przemyślany projekt. Producent mebli kuchennych na wymiar, z pewnością zadba o wszelkie szczegóły, które uwzględni inwestor.

Dokładny plan pozwoli wyeksponować wszelkie elementy, na których zależy inwestorowi i zadbać o maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Dokładne pomiary

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest dokonanie prawidłowych i dokładnych pomiarów. Producent mebli łazienkowych na wymiar, a także producent mebli do kuchni na wymiar z pewnością będzie chciał dokładnie zmierzyć wnętrze za pomocą najbardziej dokładnych przyrządów mierniczych.

Na etapie pomiarów należy też podjąć decyzję dotyczącą wyboru materiałów, z których będą wykonane meble.

Co uwzględnić?

Producent mebli na wymiar podpisuje z klientami szczegółową umowę, a której powinny być określone najważniejsze kwestie. Ważne jest to, aby dokument zawierał dokładne i jak najbardziej precyzyjne opisy zamawianych mebli, a także terminy ich wykonania i montażu. Wśród ważnych informacji można też wyróżnić ceny usługi oraz zapisy związane z odpowiedzialnością obu stron.

Do umowy z producentem mogą być załączone także dokumenty zawierające:

  • techniczne warunki realizacji zlecenia,
  • rysunki projektowe,
  • informacje dotyczące wykorzystanych materiałów (ich specyfikacje),
  • a także listę dodatkowego wyposażenia.

Przygotowanie pomieszczenia na montaż mebli

Bardzo ważną kwestią, o której także trzeba pamiętać, przed montażem mebli na wymiar, jest właściwe przygotowanie pomieszczenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ czasem może się okazać, że przed montażem w danym miejscu trzeba poprowadzić instalację, założyć gniazdka, czy zadbać o dostęp do wody.

Producent mebli do łazienki na wymiar, z pewnością wskaże wszystkie szczegóły, o które trzeba będzie zadbać. Przed montażem muszą być także zamontowane płytki ścienne lub panele.

Meble na wymiar to świetne rozwiązanie. Można je wykorzystać w kuchni, łazience, a także w garderobach. Szczególnie dobrze sprawdzą się w mieszkaniach i pomieszczeniach i niewielkich wymiarach i niestandardowym kształcie, ponieważ, które ciężko umeblować gotowymi modelami.