13 kwietnia, 2024

Trwałe niszczenie nośników informacji

Na rynku możemy spotkać się z firmami zapewniającymi kompleksową obsługę dokumentów fizycznych i elektronicznych, chcąc zapewnić tym samym całościową obsługę podczas istnienia danego nośnika informacji, dokumentu – od początku do końca; w tym niszczenie dokumentów, gdy nie są już użyteczne.

Niszczenie dokumentów

Obecnie informacje są dobrem, które powinno podlegać skrupulatnej i odpowiedniej ochronie, ponieważ niejednokrotnie zawierają dane, które nie są udostępniane większości. Niezliczona ilość tworzonych i przetwarzanych dzień w dzień informacji wykorzystywanych na różnorodne sposoby – zmusza do znalezienia konkretnego i niezawodnego sposobu na:

  • efektywne przetwarzanie,
  • udostępnianie,
  • przechowywanie,
  • a przede wszystkim niszczenie dokumentacji, gdy zachodzi taka konieczność. Szczególnie w przypadku kiedy chodzi o niszczenie dokumentacji medycznej, która zawiera dane szczególnie wrażliwe.

Wyzwanie stanowi skuteczna oraz zgodna z prawem ochrona danych, informacji na przykład: o przedsiębiorstwie, jego pracownikach czy klientach. W tym przypadku na pomoc przychodzi nam firma Rhenus Data Office Polska, której pozycja na rynku poparta jest niepodważalnym doświadczeniem i rozwojem. Z jej fachową pomocą niszczenie dokumentacji, niszczenie akt lub niszczenie dokumentacji medycznej nie jest straszne, bo możemy mieć pewność, że zostanie to wykonane w sposób odpowiedni, skuteczny, ekologiczny.

Co jest najważniejsze jeśli chodzi o niszczenie dokumentacji?

Najważniejszym aspektem wydaje się być doświadczenie i odpowiednio wykwalifikowana i przygotowana załoga, która dysponuje specjalistycznym sprzętem i z jego pomocą realizuje niszczenie akt lub innych dokumentów. Na każdym etapie zbiorczego niszczenia dokumentów (odbywającego się według ISO 21964), klienci oczekują bowiem dyskrecji i pełnego profesjonalizmu. Choć obsługa w zakresie odbioru i niwelowania nośników informacji zwłaszcza w papierowej formie może wydawać się czymś błahym, to w rzeczywistości wcale taka nie jest.