12 czerwca, 2024

Zdrowa i zbilansowana karma dla psów dorosłych – jaką wybrać

Wybór karmy dla zwierzaka to ważna decyzja. Dostarczanie pupilowi niezbędnych witamin i spełnianie innych potrzeb żywieniowych powinno być naszym priorytetem, niezależnie do tego, w jakim wieku jest psiak i jakiej jest rasy. Ostatnio w rozważaniach na ten temat coraz częściej pojawiają się bezzbożowe karmy dla psów. Czy rzeczywiście warto zwrócić na nie uwagę, jeśli zależy nam na zdrowej i zbilansowanej diecie zwierzęcia?

Bezzbożowe karmy dla psów dorosłych – czy będą dobre dla wszystkich psiaków?

Sucha karma dla psa bez dodatku zbóż to rozwiązanie, w które zdecydowanie warto zainwestować, jeśli pies cierpi na różnorodne alergie pokarmowe. W takich sytuacjach podawanie zwykłej karmy może doprowadzić do poważnych problemów. Nie zapominajmy jednak, że bezzbożowa karma dla psów dorosłych będzie dobrą opcją również w innych przypadkach. Wszystko dlatego, że psi organizm nie jest przystosowany do przyjmowania zbóż w dużych ilościach. Musimy zdawać sobie sprawę, że psy nie mają amylazy ślinowej, odpowiedzialnej za rozkład węglowodanów. Karma zbożowa może więc doprowadzić do nieprzyjemności ze strony układu pokarmowego, a nawet do chorób trzustki.

Sucha karma bez zbóż dla psa – czy każda jest dobra?

Karmy bez dodatku zbóż dla psa – takich produktów jest na rynku coraz więcej, co oznacza, że powinniśmy nauczyć się rozpoznawać te, które rzeczywiście są warte swojej ceny. Dobra karma dla psa bez zawartości zbóż (np. ta od Crazy Boy):

  • nie zawiera konserwantów i barwników
  • ma wysoką zawartość świeżych składników
  • zapewnia zwierzakowi wszystkie najważniejsze składniki analityczne

Jeśli więc chcemy, aby sucha karma dla psa bez zbóż okazała się świetnym wyborem, upewnijmy się co do składu takiego pożywienia. Rzetelni producenci dbają o to, aby takie informacje były serwowane w przejrzysty sposób, i żeby klienci wiedzieli dokładnie, czym wyróżnia się zakupiona sucha karma bez dodatku zbóż dla psa.

Artykuł powstał przy współpracy sklepu z karmami dla psów crazyboy.pl