13 kwietnia, 2024

Radca prawny – w jakich sprawach może pomóc?

Radca prawny jest osobą, którą ma wyższe wykształcenie prawnicze, ukończoną aplikację radcowską i zdany egzamin zawodowy, ponieważ jest to wymagane, aby zostać wpisanym na listę radców prawnych. Świadczy profesjonalną pomoc prawną, udziela porad prawnych, pomaga w sporządzeniu różnego rodzaju pism czy opinii prawnych oraz może reprezentować swojego klienta przed sądami albo organami administracji publicznej.

Kiedy skorzystać z pomocy radcy prawnego?

Radca prawny jest w stanie pomóc w różnych sytuacjach zarówno tych prostych, jak i bardziej skomplikowanych. Wiele osób nie ma pojęcia o obowiązujących przepisach prawa, zwłaszcza z tego powodu, że często się one zmieniają. Po profesjonalną pomoc prawną warto również zgłosić się, gdy otrzymamy pozew lub chcemy kogoś pozwać albo gdy nie możemy zrozumieć niejasnych sformułowań w dokumentach.

Doświadczony specjalista od prawa jest w stanie rozwiązać najtrudniejsze sytuacje naszego życia. Będziemy mogli zasięgnąć fachowej opinii dotyczącej spraw rozwodowych, alimentów, podziału majątku małżeńskiego czy ustalenia praw rodzicielskich. Kancelaria radcy prawnego zajmuje się również sprawami związanymi z prawem karnym zarówno jeśli chodzi o pokrzywdzonych, jak i podejrzanych.

Porady prawne udzielane są również w ramach prawa gospodarczego, czyli przygotowywania umów, upadłości konsumenckiej czy bieżącej obsługi firm. Radca prawny pomaga także w prawie administracyjnym, prawie pracy, postępowaniu egzekucyjnym czy gospodarowaniu nieruchomościami.

Do kogo się zgłosić pomoc prawną w Białymstoku?

Profesjonalne usługi prawne dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców oferuje na terenie Białegostoku Radca Prawny Paulina Pikulińska – Bołtromiuk. Kancelaria udziela fachowego wsparcia na każdym etapie postępowania, rozpoczynając od porady prawnej, reprezentując klienta przed sądem i kończąc na postępowaniu egzekucyjnym.

Radca prawny zawsze indywidualnie podchodzi do każdej sprawy, aby jak najlepiej pomóc i zadbać o interesy klienta. W ramach usług prawnych oferowana jest wyczerpująca konsultacja, dokładne zapoznanie się z problemem, sporządzenie niezbędnych pism procesowych i umów czy innych niezbędnych dokumentów.

Gdzie jeszcze można skorzystać z usług Radcy Prawnego Pauliny Pikulińskiej – Bołtromiuk?

Profesjonalna pomoc prawna dla firm i osób prywatnych oferowana jest także w miejscowości Hajnówka. Klienci mogą liczyć na pilne doradztwo, sprawną i stałą komunikację oraz szereg innych kwestii. Do kancelarii można zgłosić się po porady prawne z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego oraz spadkowego, administracyjnego czy prawa pracy.