14 lipca, 2024

Co musisz wiedzieć o cenie tatuażu?

Marzysz o pierwszym tatuażu i zastanawiasz się, na jakie koszty powinieneś się przygotować? Po przeczytaniu naszego artykułu dowiesz się więcej o tym, od czego zależą ceny dziar.

Studio tatuażu – ile w nim wydasz?

Na to pytanie nigdy nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. W sieci znaleźć można konkretne widełki, ale należy traktować je z dużym dystansem. Zdecydowanie rozsądniej jest więc mówić o tym, co wpływa na cenę tatuażu. Do takich czynników zaliczymy:

  1. rozmiar tatuażu oraz to, jak skomplikowany jest projekt
    Jeśli Twoja przyszła dziara składa się z mnóstwa detali, tatuażysta będzie musiał działań z ogromną precyzją. Ja łatwo się domyślić, takie dziary mogą zajmować też sporo czasu (mowa również o wykonaniu projektu).
  2. popularność, jaką cieszy się dane miejsce
    Studio tatuażu zlokalizowane w centrum Krakowa często zaproponuje wyższe ceny niż salon tatuażu znajdujący się w niewielkiej miejscowości.
  3. technika tatuażu
    Zapewne już szukałeś inspiracji i wiesz, że tatuaże można tworzyć w wielu technikach. Spotkamy się z m.in. tatuażami minimalistycznymi, tatuażami blackout, opcjami kwiatowymi czy tatuażami realistycznymi. Im więcej zaangażowania musi włożyć w pracę tatuażysta, tym tatuaż będzie droższy.

Tatuaż – czy kierować się ceną?

Wybór miejsca, w którym zrobisz tatuaż, to poważna sprawa. Warto zapoznać się z opiniami o danym salonie. Rzetelne studio tatuażu w Krakowie troszczy się o komfort klienta i jego bezpieczeństwo.

Zdecydowanie nie opłaca się traktować kryterium cenowego jako najważniejszego czynnika. Pamiętajmy, że tatuaż będzie nam towarzyszył przez całe życie. Źle wykonana dziara w amatorskim miejscu to także ryzyko związane z nieprzestrzeganiem zasad higieny. Takie zaniedbania mogą doprowadzić m.in. do zakażenia, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.