13 kwietnia, 2024

Etykietowanie kartonów – jak ułatwić ten proces?

Każde przedsiębiorstwo produkcyjne, które sprzedaje swoje wyroby musi w jakiś sposób znakować spakowany towar. Data produkcji, zawartość opakowania, ilość sztuk czy inne, ważne informacje na temat danego wyrobu (w zależności od branży) – te oraz wiele innych istotnych danych umieszcza się na opakowaniach zbiorczych lub bezpośrednio na palecie, w celu ułatwienia późniejszej identyfikacji. W tym procesie najczęściej wykorzystywane są naklejane etykiety. Podpowiadamy najlepsze rozwiązania na szybsze i łatwiejsze etykietowanie kartonów w firmie.

Etykietowanie kartonów

Tradycyjnie etykietowanie opakowań lub kartonów odbywa się w sposób ręczny, tzn. zajmują się tym specjalnie przydzieleni do tego zadania pracownicy. W dzisiejszych czasach jednakże wiele procesów można skutecznie zautomatyzować, zyskując przy tym czas, redukując ilość błędów oraz co najważniejsze dla przedsiębiorstwa – oszczędzając pieniądze. Tak samo jest z etykietowaniem. Obecnie służą ku temu nowoczesne urządzenia znakujące. Maszyna aplikująca, która jest w stanie zastąpić człowieka to tzw. etykieciarka automatyczna do kartonów. Ich wykorzystanie w firmie przynosi ze sobą wiele korzyści, m.in.:

  • podnoszą wydajność produkcji,
  • sprawnie weryfikują poprawność danych na etykiecie,
  • wpływają na redukcję kosztów produkcji.

Etykieciarka do paczek jest bardzo prosta w obsłudze. Steruje się nią przez komputer, jest kompatybilna z systemami ERP, np. popularnym SAP.

Etykieciarka automatyczna do kartonów

Jednym z polecanych urządzeń znakujących jest etykieciarka automatyczna Heavy Pack UR. Jest to aplikator etykiet logistycznych, które przeznaczone są do oznakowywania opakowań wielkogabarytowych, a także palet. Może on być z powodzeniem stosowany we wszystkich branżach. Etykieciarka automatyczna do kartonów doskonale zastąpi pracę ręczną oraz usprawni działanie linii produkcyjnych czy magazynów. Heavy Pack UR jest nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna. Zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas pracy.

Cykl pracy urządzenia rozpoczyna się wydrukiem oraz umieszczeniem gotowej naklejki na padzie robota, znajdującym się na końcu jego ramienia. Następnie aplikator nakleja etykietę, czyta kody kreskowe, sprawdza ich poprawność i przesyła informację zwrotną lub drukuje etykietę ponownie. W ciągu godziny etykieciarka wykonuje 120 cykli, przyjmując, że jeden cykl obejmuje naklejanie dwóch etykiet. Dzięki temu urządzeniu ławo można usprawnić procesy etykietowania, wpływając na zwiększenie wydajności produkcji.