28 września, 2023

Robotyzację procesów można z powodzeniem przeprowadzić także w administracji publicznej i urzędach

Automatyzacja procesów pozwala zmniejszyć nakłady pracy, wymagane do realizacji żmudnych i powtarzalnych obowiązków. Na taki krok decydują się nie tylko przedsiębiorcy. Coraz częściej mówi się o automatyzacji procesów w samorządach.

Robotyzacja w jednostkach samorządu terytorialnego – na czym polega?

Wiele zależy od potrzeb samej jednostki. Robotyzacja administracji publicznej może przejawiać się m.in. w automatyzacji procesu rejestracji dokumentów oraz w automatycznym odczycie tekstu OCR. Podobnie jak w prywatnych przedsiębiorstwach, tak i tutaj tego typu działania mogą być sporym ułatwieniem obowiązków związanych z płatnościami i księgowością. Chociaż robotyzacja może przebiegać w różny sposób i dotyczyć różnych rejonów działalności urzędów, efekt to w każdym przypadku zwiększenie efektywności pracy jednostki.

O czym należy pamiętać, decydując się na automatyzację w administracji publicznej?

Robotyzacja procesów biurowych w administracji ma na celu usprawnić pracę urzędników, pozwolić im na efektywniejsze wykonywanie zadań i zwiększyć ich komfort. Wygoda dostrzegalna będzie również po stronie osób załatwiających sprawy w danej jednostce, bo finalizacja różnorodnych formalności będzie po prostu zachodzić sprawniej. Gra jest więc warta świeczki. Aby robotyzacja procesów biurowych w urzędach przyniosła najlepsze efekty, trzeba indywidualnie podejść do potrzeb danego miejsca, a więc m.in.:

1. przygotować założenia technologiczne;
2. właściwe przygotować robota do pracy;
3. przeprowadzić rzetelną analizę techniczno-biznesową.

Usług w zakresie automatyzacji procesów w administracji powinny podejmować się tylko doświadczone przedsiębiorstwa, dysponujące wsparciem kompetentnych ekspertów. Jednym z takich podmiotów jest firma First Byte z Krakowa.

Robotyzacja procesów biznesowych w urzędach to alternatywa tradycyjnych metod optymalizacji. Prezentuje się atrakcyjnie i pod kątem jakości efektów, i pod kątem czasu, potrzebnego na wprowadzenie zmian.

Źródło: https://wizlink.eu/pl/