25 listopada, 2023

Likwidacja działalności – co zrobić z dokumentacją

Decydując się na zamknięcie działalności gospodarczej należy zrealizować wiele działań, które pozwolą na spokojne zamknięcie spraw firmowych. Wśród tych działań, które trzeba mieć na uwadze będzie odpowiednie zaopiekowanie dokumentacji firmowej, w tym również niszczenie dokumentów zawierających dane osobowe. 

Po wielu latach działalności można się spodziewać, że dokumentacja będzie rozległa, dlatego profesjonalne niszczenie dokumentów może się okazać dla wielu firm wskazaną usługą. W tym zakresie można sięgnąć po ofertę firmy Destroy oferujące niszczenie dokumentacji w Dolnośląskim. Klienci firmy z Lubina, Opona, Legnicy, Wałbrzycha czy Wrocławia mogą liczyć na profesjonalne i tanie niszczenie dokumentów.

Indywidualne podejście do potrzeb klienta 

Oferujące niszczenie dokumentów we Wrocławiu firma Destroy stara się dbać o indywidualne podejście do klienta, dlatego wśród swoich usług ma również mobilne niszczenie dokumentów. W przypadku dużych firm o ogromnej ilości dokumentów taka usługa oferująca niszczenie dokumentów w siedzibie klienta wydaje się być interesującą propozycją. Niezależnie jednak od tego czy klient wybierze mobilne niszczenie dokumentów czy niszczenie dokumentów w siedzibie firmy Destroy można liczyć na profesjonalną usługę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb przy zachowaniu takich standardów jak:

  • niszczenie dokumentów w zgodzie z RODO
  • odpowiednie zabezpieczenie danych osobowych
  • zniszczenie w stopniu uniemożliwiającym odtworzenie
  • zachowanie poufności niszczonych dokumentów.

Współpraca z klientami wybierającymi niszczenie dokumentów w siedzibie klienta zakłada stworzenie w tym miejscu takich warunków, w których niszczenie przebiegać będzie z zachowaniem najwyższych standardów.

Niszczenie dokumentów z danymi osobowymi

Jeśli w grę wchodzą dokumenty z danymi osobowymi można liczyć na ofertę Destroy i profesjonalne niszczenie dokumentów zgodne z rodo. W ten sposób firma chcąca usunąć dokumentację ma gwarancje, że podejmowane działania będą spełniały wymogi stawiane przez prawo. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o niszczenie dokumentacji księgowej, które realizowane jest w zgodzie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych podatkowych i fiskalnych.

Komu zlecić niszczenie dokumentów? 

Wybierając firmę Destroy z Wrocławia można liczyć na profesjonalne ale również szybkie niszczenie dokumentów. Firma posiada bowiem w swojej dyspozycji wysokiej klasy sprzęt, który umożliwi sprawne niszczenie dokumentacji w krótkim czasie. Przy tym zaś stara się dbać o to, by oferować klientom również tanie niszczenie dokumentów, tak by ponoszone przy likwidacji firmy koszty minimalizować.