postheadericon Zdrowie i uroda idą w parze!

Swego czasu bardzo popularne było powiedzenie o tym, że zdrowie i uroda idą ze sobą w parze, ponieważ wystarczyło być zdrowym, aby piękno i uroda same do nas przyszły. Dzisiaj społeczeństwo uważa takie powiedzenia za absolutną bzdurę, woląc stosować miliony kremów, maści, dezodorantów, kosmetyków, pianek i innych środków kosmetycznych i pielęgnacyjnych, aby zadbać odpowiednio o swój wygląd. Tymczasem niekiedy okazuje się, że zamiast natłuszczać twarz dziwnymi kremami, można się na przykład… wybrać na dłuższy spacer. Dotlenie organizmu wzmaga krążenie krwi, a tym samym wspomaga funkcjonowanie naczyń krwionośnych w skórze, dzięki czemu jest ona żywsza i jędrniejsza. Zdrowy organizm dodatkowo posiada znaczne większe predyspozycje do tego, aby być jednocześnie pięknym. Wystarczy tylko spojrzeć na przykład wielu osób, które dzięki aktywności fizycznej nie tylko polepszają swoje zdrowie i hartują je, ale również uzyskują fantastyczne sylwetki.
Istnieją nawet specjalne ośrodki pielęgnacyjne, w których na pierwszym miejscu stawia się właśnie zdrowie kuracjuszy. Wszelkie ośrodki SPA również działają na podobnej zasadzie uważając, że zdrowy organizm znacznie lepiej zniesie różnego rodzaju kosmetyczne i pielęgnacyjne metamorfozy. Znacznie łatwiej jest się też zdrowemu człowiekowi przyzwyczaić do stosowania różnorodnych środków kosmetycznych oraz pielęgnacyjnych. Nie od dziś w końcu wiadomo, że dbanie o zdrowie jest podstawą późniejszej dbałości o zewnętrzną urodę oraz piękno, o własny wygląd i o kondycję fizyczną. Badania pokazują, że wystarczy nawet krótki wysiłek fizyczny dziennie – krótki bieg w miejscu, mała rozgrzewka po wstaniu w łóżka czy nawet bieg na autobus – aby znacznie polepszyć nie tylko nasze fizyczne samopoczucie, ale również pobudzić organizm do aktywniejszego działania. Nie trzeba więc właściwie za wiele, aby czuć się i być pięknym – dbanie o zdrowie powinno zaś leżeć w naszym interesie nie tylko ze względu na profity wynikające z poprawy urody, ale również dla naszego własnego samopoczucia.

Comments are closed.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.