postheadericon Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie jest przez większość osób zbyt niezrozumiałe. Z czego to wynika? Między innymi z tego faktu, iż większość z nas tak naprawdę nie ma bladego pojęcia co jest z nim związane. Kiedy słyszymy „zdrowe odżywianie” tak naprawdę zastanawiamy się nad tym – co to oznacza w praktyce. Spróbujmy zastanowić się nad tym wspólnie.

Zdrowe odżywianie mogłoby się wydawać, iż to nic innego jak zdrowe jedzenie. Ale czym jest zdrowe jedzenie? Zdrowe jedzenie, to przede wszystkim warzywa, owoce, soki oraz produkty mleko-pochodne. Chodź ostatnimi czasy dowiedziałam się, że mleko nie jest zbyt dobre dla nas. Nie dość, że niszczy ono kości, to do tego wywołuje mnóstwo innych chorób, które niestety mogą się skończyć bardzo tragicznie. Dlatego kiedy staniesz przed dylematem czy pić mleko czy też nie. Nie wiem co Ci mam w tej sytuacji odpowiedzieć. Ja osobiście mleka nie znoszę, dlatego też nie mam większego problemu. Ale Ty jeśli jesteś miłośnikiem mleka – musisz coś wybrać. Mam nadzieję, że Twój wybór będzie słuszny.

Jeżeli idzie o same warzyw i owoce. Najważniejsze przy ich wyborze jest to, aby kierować się nie tylko niską ceną jak większość z nas robi, ale i również miejscem z którego pochodzą. Najgorszej jakości warzywa i owoce w moim mniemaniu znajdują się w supermarketach, które niestety są wręcz traktowane jako skupiska martwej żywności. Może coś w tym jest, gdyż żywność, która się w nich znajduje nie dość, że jest kiepskiej jakości to do tego silnie przetworzona a to sprawia, iż większość osób po prostu jedząc ją ma spore braki w swojej diecie, pomimo tego iż sądzą, że odżywają się w sposób prawidłowy.

Pamiętaj również o tym, iż wybranie odpowiedniej diety to jedno a drugie to jej zastosowanie. Niestety wiele osób odpada przy stosowaniu konkretnych diet, tłumacząc się ich zbyt dużą trudnością. Ale nie ma co sobie utrudniać życia. Lepiej jest zmiany żywnościowe wprowadzać bardzo powoli, aczkolwiek systematycznie niż porywać się na głęboko wodę i tak naprawdę nie wiedząc jaki będzie tego efekt końcowy. Pamiętaj o tym.

Comments are closed.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.