postheadericon Wizyta w SPA – relaks i odpoczynek

Wiele osób wyobraża sobie SPA jako kompleks eleganckich i luksusowych budynków, w których zamożni ludzie spędzają weekendy poddając się jednocześnie licznym zabiegom pielęgnacyjnym. I choć część o pielęgnacji jest całkowicie trafiona, o tyle cała reszta nieco mija się z prawdą. Szczególnie w kontekście tego, że SPA wcale nie musi być całym kompleksem różnych budynków – często to jeden budynek podzielony na kilka stref, niekiedy także ze strefą mieszkalną. Nie trzeba również spać na pieniądzach, aby urządzić sobie weekendowy wypad do SPA, ponieważ średnie stawki za cały zestaw pielęgnacyjnych zabiegów wcale nie jest szalenie drogi. Już za niecałe pięćset złotych można sobie w Warszawie zapewnić całkiem miły wypoczynek i relaks w ośrodku SPA, a jednocześnie spróbować kilku zabiegów, na czele z masażami, łaźniami parowymi czy maseczkami ujędrniającymi.
Wizyta w SPA ma oczywiście za swój główny cel sprawienie, aby osoba korzystająca z takiej opcji regeneracji organizmu, wyszła z ośrodka zadowolona i gotowa powrócić tu za jakiś czas. A to oznacza, że wszelkie zabiegi regenerujące, odprężające, relaksujące oraz przede wszystkim upiększające faktycznie muszą działać i gwarantować pozytywne rezultaty. W końcu nie trzeba jeździć specjalnie do SPA, aby zrobić sobie maseczkę błotną na twarz – można to zrobić samej w domu i to znacznie mniejszym kosztem. Jednak wizyta w SPA niesie za sobą pewnego rodzaju prestiż: można o niej opowiadać koleżankom i znajomym, wzbudzając w wielu z nich na pewno niemałą zazdrość. Można również traktować ją nie tylko jako możliwość do odbudowania i poprawienia swojej urody, ale również jako fantastyczną okazję do spędzenia czasu na odpoczynku i relaksie, z dala od codziennego życia i związanych z nim problemów. Okazuje się nawet, że współcześnie coraz więcej osób docenia SPA właśnie z tego drugiego powodu. Najwyraźniej dbałość o swój wygląd zewnętrzny, jego piękno i urodę nie są już tak ważne, jak prawdziwy odpoczynek i możliwość zregenerowania sił przed kolejnym tygodniem pracy.

Comments are closed.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.