postheadericon Wegetarianizm w praktyce

Wegetarianizm stał się według mojego mniemania w dzisiejszych czasach bardziej popularny, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Stało się tak z powodu zmiany poglądów na temat żywienia co niektórych osób. Większość ludzi, co mnie bardzo cieszy, zaczęła systematycznie dbać o zdrowie. A wegetarianizm jest bardzo dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli chcemy żyć długo i mieć dobre zdrowie. Jedzenie tłuste, ciężkostrawne i wysoce przetworzone powoli zaczyna odchodzić w niepamięć, ale i tak jest ciągle niedobrze w tym temacie. Jeśli ktoś pompuje do swojego ciała przez całe życie takiej jakości jedzenie, nie ma się co dziwić, iż po pewnym czasie w końcu dojdzie do czegoś złego. Zawał, udar mózgu a w konsekwencji nagła śmierć mogą być przyczyną właśnie nieodpowiedniej diety. Nawet rak jest spowodowany nieodpowiednim jedzeniem, co zresztą zostało udowodnione przez wielu naukowców w różnych zakątkach świata. Przede wszystkim, aby wiedzieć co nasze ciało potrzebuje do jedzenia powinniśmy nauczyć się go słuchać. Jeśli jemy zbyt dużo i po posiłku czujemy się ociężali i senni, wtedy wychodzi na to iż nasze ciało źle znosi naszą dietę. Musimy to zmienić. Może zastosować w naszym przypadku jedzenie w większej liczbie posiłków, ale za to w mniejszych porcjach. Może to będzie bardziej odpowiednie rozwiązanie? Nie wiem. Na to pytanie już Ty sam musisz sobie odpowiedzieć. Musisz wiedzieć, że każdy organizm jest inny i każdemu co innego pasuje. Najważniejsze, aby każda osoba mogła wsłuchać się w swoje ciało i mogła je zrozumieć.

Zacznij również eksperymentować z jedzeniem. Ja osobiście jestem wegetarianką. Czuje się dobrze na wegetarianizmie i nigdy w życiu nie powróciłabym do jedzenia mięsa. Ale Ty jesteś inny. Twoje ciało może bez mięsa nie wyobraża sobie życia, dlatego warto jest przejść przez szereg diet i wybrać tą, która będzie Ci się wydawała najodpowiedniejsza. Taką, podczas której będziesz czuł się najlepiej nie tylko pod względem fizycznym, ale i również psychicznym. Przecież posiadanie dobrego samopoczucia to podstawa.

Comments are closed.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.