postheadericon Taniec dobry na nasze zdrowie

Wiele osób uważa, iż taniec nie jest zbyt dobry dla naszego zdrowia. Niestety w większości przypadków są to absolutne bzdury. Pamiętać trzeba o tym iż taniec to dosyć ciężki wysiłek fizyczny. Gdzie trzeba się sporo napocić, aby odnieść znaczące sukcesy. Trening jest zwykle męczący i długotrwały, dlatego też nie wszystkie osoby są wstanie odnieść sukces podczas jego nauki. Tancerze muszą również utrzymywać odpowiednią dietę co też nie jest aż takie łatwe. Ale każdy tak naprawdę może spróbować swoich sił w tańcu. Jak i młode dziewczyny tak i też dojrzałe panie. Nikt nie powiedział, że taniec jest tylko dla młodych dziewczyn? No właśnie. Taniec może być również bardzo dobrym wyjściem w przypadku wszystkich tych osób, które chcą żyć w zdrowiu i czuć się pięknie. Najważniejsze, aby czerpać z niego radość. Jeśli zaczniesz stosować dietę podczas jego wykonywania nie potrzebujesz już wprowadzać żadnych ćwiczeń fizycznych. Tak naprawdę wszystko jest na wyciągnięcie ręki jak widać w załączonym obrazku.

Pamiętaj także o tym, iż sporo zależy także od Twojego nastawienia. Jeśli z góry wmówisz sobie, że nie jest dla Ciebie niczym ważnym, tak też będzie. Musisz być przede wszystkim najbardziej zadowolony z tego, iż w ogóle spróbowałeś swoich sił w tej jakże trudnej dziedzinie. Zachęcam do zapisania się na kurs tańca wszystkie kobiety, które mają problemy z niską samooceną a także nie czują się zbyt pewnie. Na pewno taniec odmieni je. I to pozytywnie.

Wracając do samej diety. Najbardziej pożądana dieta podczas trwania kursu tanecznego jest według mnie to dieta oparta o warzywa, owoce oraz soki własnej roboty. Im więcej będziemy ich pić a także im bardziej będziemy ćwiczyć – tym efekty będą niesamowite. Powinniśmy o tym pamiętać, że dla naszego organizmu najlepsze jedzenie na świecie, to jedzenie, które daje sporą dawkę witamin, minerałów i enzymów. A te składniki są dostępne właśnie w roślinach. Pamiętaj także o tym, aby wybierać warzywa najlepszej jakości czyli ekologiczne. Nie zachęcam Cię do kupowania roślin z supermarketu, gdyż są one kiepskiej jakości.

Comments are closed.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.