Posty z tagiem ‘organizm’

postheadericon W jaki sposób dbać o siebie?

W jaki sposób dbać o siebie? Dobre pytanie. Jest ono dosyć banalne, ale spróbujmy na nie odpowiedzieć. Niestety większość osób nie przywiązuje zbyt dużej uwagi co do swojego wyglądu. Zwłaszcza jeśli idzie o zdrowie wewnętrzne. Wszyscy są przejęci wyglądem zewnętrznym, ale tak naprawdę jeśli coś zaczyna się dziać wewnątrz naszego ciała, wychodzi to zwykle na wierzch. I tak fantastycznym przykładem w tej sytuacji są pryszcze. Dlaczego tak jest, że niektóre osoby nie mają praktycznie wcale pryszczy a niektóre nie umieją pokazać się na ulicy, gdyż poprzez ich liczbę odstraszają nimi ludzi? Teorii na ten temat jest wiele, ale na pewno wiele zależy w tej kwestii od nieodpowiedniej diety, braku ruchu, niewłaściwej higieny, stresu, uwarunkowań genetycznych itp. Ale jest niemal pewne, że organizm i jego stan (od środka) jest bardzo ważny. Przede wszystkim powinieneś zastanowić się nad tym – jak można o nie dbać, aby było one zdrowe a my cieszylibyśmy się pięknym wyglądem? Możliwości na jego poprawienie jest wiele. Zacznijmy od diety.

Jednym z najważniejszych aspektów jest właściwa dieta. Mam na myśli w tym momencie dietę, która jest bogata w witaminy, minerały, enzymy itp. a one w ogromnych ilościach są dostępne w warzywach, owocach i sokach własnej roboty. Jedzenie mięsa, produktów mleko-pochodnych według mnie nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem a nawet bym powiedziała, że dosyć ryzykownym. Powstało wiele fachowej literatury na ten temat w której wypowiadają się znani lekarze – prawdziwe autorytety w dziedzinie dietetyki – o szkodliwości picia mleka a także jedzenia mięsa. Warto jest się z owymi publikacjami zapoznać i w konsekwencji wyrobić swoją opinię na ten temat.

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na nasze zdrowie to na pewno ruch. Wiem, że nie wszystkie osoby lubią ćwiczyć, ale przecież ruch to samo zdrowie i trzeba go włączyć w plan naszej diety. Oczywiście najlepiej jest wybrać takie ćwiczenia, które będą nam najbardziej odpowiadały. Niekoniecznie muszą być to wyczerpujące ćwiczenia na macie. Przecież równie dobrze może być to jazda na rowerze albo też gra w siatkówkę.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.