Posty z tagiem ‘odpoczynek’

postheadericon Jak urządzić sobie domowe SPA

Wyjazd do SPA jest obecnie najlepszym, co może spotkać zmęczony i wyniszczony organizm, zwłaszcza gdy nigdy wcześniej nie był poddawany podobnym zabiegom. Niestety dla wielu osób wykupienie całego pakietu takich kompleksowych zabiegów wydaje się nie tyle drogie, co zwyczajną stratą pieniędzy. Dlatego nawet jeśli ich na to stać i nawet jeśli organizm sam się tego domaga, zamiast do profesjonalnego SPA wolą wybrać się do swojego ulubionego gabinetu kosmetycznego. Oczywiście taka wizyta również daje pewne efekty, pomaga zadbać o wygląd, ale regeneracja organizmu dzięki niej jest bardzo mała, a niekiedy wręcz żadna. Jeśli jednak wizyta w nowoczesnym SPA połączona z odpoczynkiem i relaksem nie wchodzi grę, może warto urządzić sobie takie SPA w domu?
Nie chodzi tu o przebudowę mieszkania w nowoczesny kompleks na miarę ośrodka pielęgnacyjnego, ale o zafundowanie sobie całego dnia lub wieczoru w takim samym stylu, jaki miałby miejsce w profesjonalnym SPA. Przykładowo zamiast zwyczajnego, krótkiego prysznica, można wziąć długą i relaksacyjną kąpiel ze świeczkami zapachowymi i specjalną emulsją rozpuszczaną w wodzie, która nada skórze jędrności. Zamiast zwykłego nacierania skóry kosmetykami chroniącymi przez wysychanie, zafundowanie sobie typowo kosmetycznej maseczki nawilżającej, z popularnym ogórkiem na oczy i błotnistą konsystencją. Kupienie takiej maseczki gotowej lub jej przygotowanie samemu nie powinny nastręczyć żadnych problemów, zwłaszcza że wszystkie informacje na ten temat można znaleźć niezwykle szybko w samym Internecie. Pewien kłopot może sprawić jedynie znalezienie odpowiedniego masażysty, który zafunduje nam relaksacyjny masaż pozwalający na doskonałe odprężenie i poprawiający krążenie krwi, co z kolei sprawia, że sam organizm zaczyna odżywać i się regenerować. Do pracy masażysty zawsze można jednak zatrudnić – pod przymusem lub też nie – naszą drugą połówkę. Nie będzie to co prawda profesjonalny masaż, jaki otrzymalibyśmy w równie profesjonalnym SPA, ale jak na domowe warunki z pewnością będzie idealny.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.