Posty z tagiem ‘niebezpieczne’

postheadericon Na które kosmetyki trzeba uważać?

Moda związana z większą dbałością o swój wygląd i troszczenie się o zewnętrzną urodę oraz piękno to stale rosnący już od kilku lat trend. Ludzie coraz częściej sięgają po różnego rodzaju kosmetyki i środki kosmetyczne, które mają pomagać im wyglądać pięknie. Coraz częściej powstają jednak kosmetyki, które zamiast pomagać, okazują się środkami w ogóle niedziałającymi lub nawet szkodzącymi. Chodzi tu przede wszystkim o takie kosmetyki, które nie są kosmetykami znanych i renomowanych firm, ale pochodzącymi zza wschodniej granicy, przede wszystkim zaś z Chin czy z Tajwanu. Duży rynek niemarkowych kosmetyków w Polsce zajmują również importowane produkty z Rosji, które okazują się najbardziej niebezpieczne.
Niebezpieczeństwo to tkwi w środkach stosowanych do ich produkcji, które często wywołują poważne reakcje alergiczne i skórne, doprowadzając niekiedy do skomplikowanych do wyleczenia dolegliwości na tle dermatologicznym. Dlatego przed stosowaniem nieznanych kosmetyków – dziwnych, zagranicznych marek – warto dokładnie upewnić się do co jego składu. A już absolutną koniecznością jest sprawdzenie opinii, jakie dany kosmetyk posiada na przykład w Internecie. Można o niego rozpytać też wśród znajomych, którzy być może kiedyś już go używali i mogą udzielić nam profesjonalnej i fachowej recenzji na ich temat. Dzięki temu bardzo często unika się nieprzyjemnych sytuacji, w których trzeba się potem zmagać z problemami i dolegliwościami skórnymi. Z drugiej strony również renomowane kosmetyki najbardziej znanych na świecie firm również mogą być przyczyną chorób dermatologicznych. Przykładem może być afera, która kilka lat temu wybuchła w stanach, gdy w jednym z kosmetyków na cerę znaleziono szkodliwe, rakotwórcze związki. Nie zmienia to jednak faktu, że produkty kosmetyczne od renomowanego producenta są częściej, lepiej i dokładniej sprawdzane i badane. Dzięki temu ryzyko, że trafi się na trefny i szkodliwy kosmetyk znacznie maleje w porównaniu z ryzykiem, jakie grozi nam podczas stosowania kosmetyków od nieznanego producenta.

postheadericon Diety i odchudzanie mogą być niebezpieczne

Marzeniem większości osób, przede wszystkim zaś pań, jest wyglądanie pięknie, atrakcyjnie i szczupło. Szczególnie do tego ostatniego dążą osoby, które borykają się z problemami z nadwagą lub wręcz chorobliwą otyłością. Szukają więc sposobów na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów, co niestety nie zawsze idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem. Coraz częściej bowiem można trafić na „cudowne”, „niesamowite” albo „fantastyczne” diety i kuracje odchudzające polegające na zażywaniu preparatów farmakologicznych. I niestety coraz częściej takie zażywanie kończy się poważnymi kłopotami ze zdrowiem, ponieważ są to preparaty sprowadzane często zza granicy, bez żadnych atestów i badań. Reklamowane w Sieci jak tabletki odchudzające zdobywają jednak coraz większe rzesze zwolenników i amatorów, co może sugerować, że ich działanie faktycznie daje jakieś efekty.
Są to jednak efekty znacznie przejaskrawione – sam preparat zażywany bez odpowiedniej diety i w połączeniu z właściwą dawką aktywności fizycznej nic nie da. Jeśli nie będzie wspomagany regularnymi ćwiczeniami i poparty właściwym odżywianiem się, będzie przynosił same szkody, zamiast faktycznie być preparatem pomagającym w odchudzaniu. Należy więc uważać na wszelkiego rodzaju okazje związane z zakupem takich środków, a jeśli już się zdecydujemy na to, aby z nich korzystać, to koniecznie sprawdźmy źródło, skąd pochodzą oraz kto jest producentem danego środka. Zamiast jednak stosować kuracje farmakologiczne o wiele lepiej jest skorzystać z pomocy doświadczonego dietetyka, który pomoże nam ułożyć dietę idealną dla naszego organizmu. Nie istnieją bowiem diety cud działające na każdego: każdy człowiek jest inny, każdy organizm działa inaczej i inaczej reaguje na różne przyjmowane pokarmy. Dlatego też dieta, która świetnie sprawdziła się u kuzynki czy znajomej i dała doskonałe efekty w krótkim czasie, niekoniecznie może skutkować tym samym w naszym przypadku. Jedynie wizyta u profesjonalisty – dietetyka – poparta często różnymi dodatkowymi badaniami, daje gwarancję, że stosowana dieta nam nie zaszkodzi, ale faktycznie pomoże pozbyć się nadwagi.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. https://respimed.pl/koncentratory-tlenu/przenosny-koncentrator-tlenu-philips-respironics-simplygo.html Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.