postheadericon Stomatologia w Warszawie

image Kiedy wybieramy się do jakiegokolwiek lekarza zawsze jesteśmy pełni obaw, co też z nami będzie. Jaka diagnoza zostanie nam postawiona i co powie nam, gdy będzie już za późno. Boimy się i ten strach powoduje właśnie to, że nie chodzimy regularnie na kontrole. To nas gubi i sprawia, że wpędzamy się w coraz to nowe dolegliwości. Lekarze są pomocni, gdy boli ząb przyda się dentysta, stomatolog, ortodonta wyprostuje krzywe zęby. Medycyna pomaga, gdy zdrowie jest coraz słabsze. Pacjenci doceniają dbałość o zdrowie, a zdrowe zęby to na pewno podstawa. Od zębów zależy stan zdrowia żołądka, jelit oraz wątroby, a także serca.

Jednak są takie obszary naszego ciała, który nie zaprowadzą do ciężkich chorób, jeśli tylko odpowiednio zadbamy o te rejony. Stomatolog często powtarza, że ludzie mają problemy z podjęciem decyzji o tym, żeby się do niego w ogóle zapisać, a bywa, że dzień przed lub nawet w ten sam dzień odwołują swoje przyjście. W tych sprawach najczęściej zachowujemy się jak małe dzieci, które nie wiedzą, co ze sobą począć potrzebując pomocnej ręki, by jakoś sobie poradzić ze starciem z lekarzem. Wszystko jest w porządku, kiedy stosujemy się do rad zawartych w poradnikach o zdrowiu czy encyklopediach o zdrowiu, a wtedy nawet stomatolog nie jest nam do niczego potrzebny.

Comments are closed.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.