postheadericon Ruch plus dieta to samo

Jak zapewne wiesz odpowiednia dieta i ruch to samo zdrowie. I nie ma się co w tej materii dziwić, ale taka jest właśnie rzeczywistość na dzień dzisiejszy. Tak naprawdę było tak od zalania dziejów. I my jako ludzie powinniśmy to wykorzystać. Niestety w obecnych czasach ze względu na brak ruchu i nie odpowiednią dietę większość z nas tak naprawdę ma poważne problemy ze zdrowiem. Z tego też powodu większość lekarzy uważa iż to jest niemal pewne, że prędzej czy też później każdy z nas w końcu zachoruje na serce, cukrzycę albo też raka. O dziwo, wszystkie te choroby są spowodowane nieodpowiednią dietą. Nawet rak, który jest jednym z głównym zabójców ludzkości. Choć mówi się ogólnie o tym iż nie ma żadnego lekarstwa na raka, stosując odpowiednią dietę można mu zapobiec. Jaka to dokładnie dieta? Aby odpowiedzieć na to pytanie najpierw musimy sobie wyjaśnić kwestie zasadowości i kwasowości w naszym organizmie.

Nasz organizm funkcjonuje tylko i wyłącznie wtedy dobrze, kiedy jest zachowana równowaga zasadowo-kwasowa. Jeżeli zostanie ona rozregulowana wtedy zaczynają się pojawiać problemy. Z czego bardziej pożądane w naszym jedzeniu jest pożywnie zasadowe. Jest wiele jedzenia, które powoduje nad kwasowość czyli acydozę. Przede wszystkim jest to mięso, mleko, jajka, różnego rodzaju jogurty, orzechy, grzyby itp. Natomiast jedzenie, które jest zasadowe i co za tym idzie zbawienne dla naszych komórek, to wszelkiego rodzaju warzywa i owoce – choć nie wszystkie – a także soki własnej roboty czyli takie, które zostały wyciśnięte przez sokowirówkę lub wyciskarkę. Osobiście jednak uważam iż do tych celów jednak zdecydowanie lepiej nadaje się wyciskarka. Wyciskarka nie niszczy minerałów a także witamin jak jest to w przypadku sokowirówki. Do tego sok powstały z wyciskarki jest bardziej odporny na proces utleniania – charakteryzuje się on dosyć sporą pianą, która znajduje się na powierzchni soku.

Jak widzisz możliwości jest sporo, aby zachować dobre zdrowie i cieszyć się nim. Wykorzystaj go.

Comments are closed.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.