postheadericon Nadwaga

To nie żart, nadwaga to choroba, prowadząca do jeszcze większej choroby, otyłości. Skąd wiedzieć, czy nasza waga jest już za wysoka ? W tym celu warto udać się do dietetyka, który po zbadaniu i zmierzeniu nas, określi jak powinna wyglądać idealna waga oraz w jakich przedziałach może ona się mieścić, by nie wykazywać oznak nadwagi i nie zakłócać pracy organizmu. Bo nadwaga to nie tylko tłuszczyk na biodrach ale i słabsze serce, zwiększone ryzyko nadciśnienia tętniczego czy słaba kondycja, która przeszkadza na co dzień, wywołując problemy oddechowe.

Niekiedy to nadwaga jest powodem choroby, zaburzenia tarczycy mogą prowadzić do nadwagi i jednocześnie, mogą uniemożliwiać pozbycie się zbędnych kilogramów. W celu zbadania swojego organizmu warto odwiedzić dietetyka i endokrynologa, który to zbada poziom hormonów, które mogą być odpowiedzialne za zmiany naszej wagi, nadwagę i otyłość. To również ten specjalista jest w stanie dobrać odpowiednie leki i dietę, która pomoże w chudnięciu i lepszym funkcjonowaniu organizmu.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.