Wpisy w kategorii ‘Suplementy, kosmetyki’

postheadericon Mity o diecie cud

Ludzie poszukujący skutecznych sposobów na odchudzanie zazwyczaj sięgają po te, które są ich zdaniem najłatwiejsze do zrealizowania. Ich uwagę najczęściej przyciągają więc różnego rodzaj diety cud, które w każdym możliwym miejscu są promowane jako diety idealne dla każdego, zawsze działające, a przy tym niewymagające zmiany sposobu odżywiania. Któż nie skusiłby się na tak fantastyczne obietnice, zwłaszcza gdy często jest w desperacji związanej z brakiem skutecznej metody na odchudzanie? Niestety wiele osób łapie się na tego rodzaj cudowne diety, zwłaszcza że one najczęściej faktycznie działają. Dopiero później okazuje się jednak, że jest to działanie wyłącznie doraźne, które skutkuje najczęściej uciążliwym efektem jo-jo lub innymi powikłaniami.
Nie wystarczy jednak uświadomienie społeczeństwa, że nie istnieje żadna uniwersalna dieta cud, która przynosić będzie takie same efekty w każdym przypadku jej stosowania. W Internecie pełno jest bowiem stron poświęconych właśnie tematyce diet, odchudzania się i dbania o siebie, gdzie opisywane są różne sposoby na stratę kilogramów. Zwykle są to właśnie diety, ale w żadnej z nich nie ma praktycznie słowa o tym, że sama dieta to jednak za mało i aby pozbyć się niechcianej oponki na brzuchu, do diety trzeba włączyć również aktywność fizyczną. To samo dzieje się w przypadku stosowania tak zwanych suplementów diety, które bardzo często są utożsamiane z tabletami na odchudzanie i niekiedy nawet pod taką nazwą sprzedawane w Sieci. Jednak ich zażywanie nic nie da, jeśli nie będą mu towarzyszyły regularne ćwiczenia i zoptymalizowana dieta, nastawiona na unikanie tłuszczy oraz zbyt dużej ilości węglowodanów. Skoro jednak nie istnieje dieta cud, dieta niezawodna, która zawsze mogłaby nas wyratować z kilogramowej opresji, to jak można się w takim razie skutecznie odchudzać bez ryzyka utraty zdrowia czy efektu jo-jo? Rozwiązaniem problemu jest zazwyczaj wizyta u dietetyka, który pomoże nam wybrać odpowiednią dietę oraz kurację odchudzającą, dostosowane do naszego organizmu.

postheadericon Na które kosmetyki trzeba uważać?

Moda związana z większą dbałością o swój wygląd i troszczenie się o zewnętrzną urodę oraz piękno to stale rosnący już od kilku lat trend. Ludzie coraz częściej sięgają po różnego rodzaju kosmetyki i środki kosmetyczne, które mają pomagać im wyglądać pięknie. Coraz częściej powstają jednak kosmetyki, które zamiast pomagać, okazują się środkami w ogóle niedziałającymi lub nawet szkodzącymi. Chodzi tu przede wszystkim o takie kosmetyki, które nie są kosmetykami znanych i renomowanych firm, ale pochodzącymi zza wschodniej granicy, przede wszystkim zaś z Chin czy z Tajwanu. Duży rynek niemarkowych kosmetyków w Polsce zajmują również importowane produkty z Rosji, które okazują się najbardziej niebezpieczne.
Niebezpieczeństwo to tkwi w środkach stosowanych do ich produkcji, które często wywołują poważne reakcje alergiczne i skórne, doprowadzając niekiedy do skomplikowanych do wyleczenia dolegliwości na tle dermatologicznym. Dlatego przed stosowaniem nieznanych kosmetyków – dziwnych, zagranicznych marek – warto dokładnie upewnić się do co jego składu. A już absolutną koniecznością jest sprawdzenie opinii, jakie dany kosmetyk posiada na przykład w Internecie. Można o niego rozpytać też wśród znajomych, którzy być może kiedyś już go używali i mogą udzielić nam profesjonalnej i fachowej recenzji na ich temat. Dzięki temu bardzo często unika się nieprzyjemnych sytuacji, w których trzeba się potem zmagać z problemami i dolegliwościami skórnymi. Z drugiej strony również renomowane kosmetyki najbardziej znanych na świecie firm również mogą być przyczyną chorób dermatologicznych. Przykładem może być afera, która kilka lat temu wybuchła w stanach, gdy w jednym z kosmetyków na cerę znaleziono szkodliwe, rakotwórcze związki. Nie zmienia to jednak faktu, że produkty kosmetyczne od renomowanego producenta są częściej, lepiej i dokładniej sprawdzane i badane. Dzięki temu ryzyko, że trafi się na trefny i szkodliwy kosmetyk znacznie maleje w porównaniu z ryzykiem, jakie grozi nam podczas stosowania kosmetyków od nieznanego producenta.

postheadericon Witaminy podstawą dobrego zdrowia

Dostarczając organizmowi różnych pokarmów, od tych niesamowicie zdrowych po wyjątkowo szkodliwe (rodem z budek z fast-foodami), zapewniamy mu co prawda odpowiednią dawkę pożywienia i zawartej w nim energii. Nie zawsze jednak oznacza to, że takie jedzenie wpływa pozytywnie na nasz organizm, daje równie pozytywne skutki i jest gwarancją utrzymania doskonałego zdrowia. Co ciekawe, okazuje się nawet, że jedzenie samych „zdrowych” pokarmów może często przynieść zupełnie odwrotne skutki. W przypadku zażywania zbyt dużej ilości jedzenia zawierających witaminy (wyłącznie same owoce i warzywa, jak w przypadku wegetarian i wegan) może dość do poważnej hiperwitaminozy. Z kolei brak witamin spożywanych w jedzeniu i brak zastępowania ich witaminami w formie tabletek może się skończyć awitaminozą. W obu przypadkach są to poważne dolegliwości i schorzenia, które na szczęście można jednak szybko wyleczyć.
Pokazuje to nam jednak bardzo ważną i istotną rzecz: witaminy mają na nasz organizm ogromny wpływ, który trzeba jednak właściwie normować. Regularne przyjmowanie odpowiednich ilości witamin z pewnością bowiem poprawić funkcjonowanie naszego organizmu, a w razie jakiejś choroby pomoże mu wrócić do normalnego stanu. Należy jednak uważać, aby z ów regularnością nie przesadzić, co wiąże się z koniecznością monitorowania tego jakie witaminy i w mniej więcej jakich dawkach przyjmujemy. Z drugiej strony nie można jednak żyć w ciągłym strachu przed tym, że zażyje się zbyt dużą dawkę witamin. Nie wolno bowiem zapominać, że to właśnie one są podstawą zdrowotnej gospodarki naszego organizmu i chronią go przed większością chorób, a w razie już zachorowania, ułatwiają szybkie wyzdrowienie. Całkowita rezygnacja z witamin absolutnie więc nie wchodzi w grę, tak samo jak zażywanie ich dla samej idei zażywania. Złotym środkiem w takiej sytuacji jak zawsze okazuje się… odpowiednia i zrównoważona dieta, która będzie dostarczała organizmowi właściwej ilości witamin, pierwiastków i składników odżywczych.


Szukaj
Tagi

You are currently browsing the archives for the Suplementy, kosmetyki category.

Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.