Wpisy w kategorii ‘Lekarze’

postheadericon Regularne badania

A chyba o wiele lepiej jest iść i badać się regularnie, zapobiegając chorobom, niż potem pójść po długim czasie i usłyszeć, że jest się poważnie chorym. Jak się bowiem okazuje, każdy prędzej czy później raczej do takiego lekarza trafi. Więc chyba lepiej iść już samemu, aniżeli z musu. Co ciekawe, urologia nakazuje, aby mężczyźni po pięćdziesiątym roku życia częściej byli badani u takiego lekarza. Bowiem występowanie u nich nowotworu prostaty jest o wiele częstsze, aniżeli u mężczyzn młodszych. Bywają jednak takie przypadki, kiedy w rodzinie już ktoś miał raka prostaty. Tak więc wtedy mężczyzna powinien w wieku czterdziestu lat iść się zbadać, ponieważ prawdopodobieństwo na występowanie u niego takiej choroby jest większe. Jak widać, lekarz urolog to nic strasznego. Jeżeli ktoś obawia się krępujących badań, powinien pomyśleć o tym, że udając się do lekarza bez żadnych objaw, często wizyta kończy się bez konieczności rozbierania. Jeżeli zaś odczuwa się jakiś ból, nie dość, że można już być poważnie chorym, to będzie musiało się przejść szereg badań, które naprawdę mogą okazać się nieprzyjemne. Warto więc chyba zapobiegać i nie obawiać się takich wizyt u specjalisty tego typu.

postheadericon Kim jest urolog

Jak się okazuje, jest wiele specjalizacji w medycynie. Oznacza to, że powstało wielu lekarzy, którzy mogą zajmować się innymi sprawami dotyczącymi różnych części ciała człowieka. Przykładowo są tacy lekarze, jak urolodzy. Zajmują się oni swoją dziedziną, która powiązana jest z układem moczowo- płciowym człowieka. Może się to wydawać nieco podobne do zadań ginekologa, jednakże urolog zajmuje się problemami związanymi z układem moczowym kobiet i mężczyzn oraz płciowym – mężczyzn. Kobietom w tym wypadku służy ginekolog. Jak się okazuje, urolodzy Sosnowiec mają za zadanie badanie ludzkiej fizjologii. A więc jakiekolwiek schorzenia, wady i przypadłości mające swoje istnienie w obrębie moczowo-płciowym, podlegają obowiązkom urologa. Ogólnie do urologa w pewnym wieku zaczyna chodzić coraz więcej mężczyzn, jak to się mówi że w pewnym wieku dochodzą problemy ze zdrowiem. Generalnie nie ma się co oszukiwać. Zawsze wcześniej czy później jakieś problemy zdrowotne nas dopadną. Wówczas pozostaje nam się tylko umówić do lekarza.

postheadericon Okulista

image Lekarze okuliści zajmują się chorobami i wadami wzroku, takimi jak zaćma, jaskra itp. Pediatria to jedna z dziedzin zaliczana do tych głównych kategorii. Jest to dziedzina zajmująca się chorobami dziećmi oraz wszystkim, co dotyczy ich prawidłowego rozwoju. A więc jeżeli dziecko jest chore, idzie się z nim do pediatry. Psychiatria to zupełnie inna dziedzina medycyny. Nie dotyczy ona bowiem tyle fizyczności, co umysłu. A więc zajmuje się ona chorobami związanymi z psychiką. Jeżeli ktoś ma jakieś depresje, lub co gorsze jest osobą niezrównoważoną, która nie myśli w sposób racjonalny – należy wtedy kierować się do psychiatry. Ostatnio dosyć często oblężona jest alergologia, a więc jak sama nazwa mówi, dział medycyny, który zajmuje się alergiami. A są one ostatnio dosyć często przypadłością wielu ludzi. Tak więc jak widać, specjalizacji może być naprawdę wiele i zawsze trzeba wiedzieć, do jakiego lekarza się z czym udać. Ogólnie nie warto jest leczyć się samemu tylko szukać odpowiedniego specjalisty, on zazwyczaj ma wystarczająca wiedzę żeby nam pomóc.

postheadericon Patologiczne wady

image Jak się okazuje, także wady patologiczne – endokrynologiczne wchodzą w skład obowiązków tego lekarza. Taki doktor przyjmuje swoich pacjentów w gabinecie i leczy ich. Jednakże w chwili potrzeby, przeprowadza także operacje. Tak więc zarówno leczenie różnymi środkami jak i zabiegi – dotyczą pracy urologa. Jak widać, urolodzy wcale nie mają łatwej pracy. Ludzie jednak obawiają się do takiego lekarza chodzić, bardzo często ze wstydu związanego z rozbieraniem się podczas badania. Aczkolwiek jak się okazuje, taka jest kolej rzeczy. Nie każda wizyta wiąże się też z rozbieraniem. Bywa tak, że wystarczy krótki wywiad przeprowadzony z pacjentem i lekarz wie, co komu dolega i co powinien mu przepisać. Nie warto więc obawiać się takich wizyt i należy badać się tak często, jak jest to wskazane. Ogólnie im jesteśmy starsi tym bardziej powinniśmy dbać o nasze zdrowie i tym bardziej regularnie odwiedzać lekarzy żeby wykonywać profilaktyczne badania, mogą one okazać się dla nas wręcz zbawienne.

postheadericon Niepokojące objawy

Bywają różnego rodzaju dolegliwości, z którymi powinniśmy się udać do lekarza. Niektóre łatwo zwalczyć samemu. Ale bywają takie, których nie powinno się bagatelizować. Warto pomyśleć nad tym, jakie dolegliwości wskazywane są do odwiedzenia lekarza urologa. A więc urologia w Elblągu zaleca, aby ludzie mający problemy z pęcherzem nie bagatelizowali ich. Przykładowo jeżeli ktoś nie potrafi utrzymać moczu, albo też nie potrafi w całości opróżnić pęcherza, ma blokady pomimo tego, że wszystkiego nie wydalił – od razu konieczne jest udanie się do lekarza. Nie można takich problemów lekceważyć szczególnie wtedy, kiedy się one często powtarzają. Bywają ludzie mający przewlekłe zapalenie pęcherza. Wtedy też lepiej udać się o lekarza urologa. Poza tym urologia zaleca udanie się na badanie wtedy, gdy mężczyźni mają kłopoty związane ze wzwodem. Czyli przypadki, kiedy istnieje niemożność osiągnięcia erekcji, albo też i takie, kiedy erekcja występuje bardzo długo i jest bolesna – powinny być konsultowane z lekarzem urologiem.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.