Wpisy w kategorii ‘Leczenie’

postheadericon Uroczystości

Obecnie notuje się tendencje do tego, że ludzie zapominają, co takiego jest najważniejsze w uroczystościach rodzinnych. Zmieniają się one w manifestację majątku i możliwości. Więzi rodzinne schodzą na dalszy plan – ważne, by pokazać dalszej rodzinie i sąsiadom, na co nas stać. Jeśli trzeba więc wyprawić urodziny, imieniny czy uroczystość po komunii, już nie organizuje się skromnych, domowych spędów. Teraz szczytem wyrafinowania staje się wynajmowanie jak najciekawszych lokali, restauracji czy sal bankietowych. Wszystko oczywiście musi być w odpowiedniej oprawie, z wytrawnymi potrawami i pełnym szykiem. Razem z tym jednak wkrada się sztuczność, konwenanse i często zazdrość innych ludzi, których niekoniecznie może być stać na wynajęcie takiego miejsca. Rozmowy stają się nieszczere, brakuje typowego rodzinnego luzu i zamieszania. Jaką radość może mieć dziecko z siedzenia przez kilka godzin przed stołem po swojej własnej komunii, kiedy powinno bawić się, biegać, cieszyć prezentami i rodziną?

postheadericon Podróże

Podróżowanie z małym dzieckiem dla wielu młodych rodziców jest nie do pomyślenia. Wielu z nich jest święcie przekonanych, że najlepszym środowiskiem dla malucha jest dom, czy też mieszkanie, a jedyny zdrowy dla maleństwa kontakt ze światem zewnętrznym powinien ograniczyć się jedynie do wizyty w pobliskim parku lub placu zabaw. Typowa rodzina rzadko wyjeżdża na dłuższe wakacje z małymi dziećmi również dlatego, że obawiają się złego nastroju pociechy, ciągłego płaczu i problemów z zaaklimatyzowaniem się w nowym miejscu. Są jednak i tacy rodzice, którym podróże, nawet w rejony górskie czy też za granicę, nie są straszne. Podstawą tego, aby cała rodzina była z takiego wyjazdu zadowolona, jest właściwa organizacja i logistyka. Ważne jest, żeby zabrać wszelkie niezbędne przedmioty i akcesoria niezbędne do codziennej pielęgnacji dziecka. Wskazana też jest wizyta u pediatry, który doradzi jakie lekarstwa ewentualnie zabrać. Dla rodziców z pomocą śpieszą również firmy specjalizujące się w akcesoriach dla dzieci. Można więc zaopatrzyć się w specjalne nosidełko i ruszyć z dzieciakiem w góry.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.