postheadericon Jaką dietę stosować?

Jaka dietę stosować? Wiele osób nie wie jak na to pytanie odpowiedzieć. A odpowiedź wydaje się być bardzo prosta. Stosuj taką dietę, która wydaje Ci się być najbardziej właściwa. Możliwości co do wybrania tej konkretnej diety jest naprawdę sporo. Diety są różne, zaczynając od mięsnych a kończąc na typowo roślinnych. Ja byłam, jestem i zawsze będę zwolenniczką diet roślinnych. Według mnie wszystkie te osoby, które stosowały diety mięsne miały po pewnym czasie spore problemy ze zdrowiem. Druga sprawa jest taka, iż podczas stosowania ów diety ciągle trzeba zakwaszać organizm co nie jest aż takie łatwe. Spróbuje w tym artykule opisać parę z nich.

Dieta surowa zwana potocznie witarianizmem jest jedną z najbardziej rozwijających się diet w Polsce. Często większość osób nie wie nawet tak do końca jakie ona daje możliwości. Nie tylko poprawia funkcjonowanie naszego ciała, ale i również nasze samopoczucie. Dieta surowa jak sama nazwa wskazuje składa się ze surowych warzyw i owoców oraz soków własnej roboty. Najważniejsze w tej diecie jest to, aby podczas jej stosowania zjadać więcej surowych warzyw i owoców a mniej pod postacią zmienioną, czyli na przykład poddaną obróbce termicznej. Udowodniono naukowo, iż jedzenie, które zostaje poddane na wpływ nawet niewielkiej różnicy temperatur zmienia swoją strukturę. To sprawia, iż staje się ono mniej rozpoznawalne dla naszego ciała i co za tym idzie, mniej przyswajalne. Nasze ciało rozpoznaje w nim wroga i zamiast czerpać z niego korzyści pod postacią witamin i minerałów, zaczyna z nim walczyć co nie jest normalne. Dlatego pamiętaj o zachowaniu odpowiednich proporcji.

Kolejną dietą godną polecenia jest wegetarianizm. Jest on stworzony dla wszystkich tych osób, które nie widzą się w witarianizmie ze względu na zbyt rygorystyczny sposób odżywiania. Wegetarianizm polega na jedzeniu wszystkiego oprócz mięsa. Tak można go określić. Podstawą diety tak samo jak i w witarianizmie są świeże warzywa i owoce, dlatego trzeba starać się oto, aby nie zabrakło ich w naszej diecie.

Comments are closed.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.