postheadericon Jak dobrze zadbać o swoje ciało?

Bardzo częstym i popularnym błędem związanym z dbaniem o wygląd jest zajmowanie się jedynie kwestią pielęgnacji twarzy. Na twarz zakładamy milion różnych maseczek, twarz smarujemy setką kremów i maści, twarz malujemy makijażem czy poprawiamy wygląd ust przez zastosowanie błyszczyka albo szminki. A co zresztą ciała? Czasami nie są pomijane jeszcze dłonie, które pielęgnuje się również za pomocą kremów i maści, często też robiąc manikiur lub stosując lakier. Tymczasem dbając o siebie i swój wygląd warto również poświęcić tyle samo czasu reszcie ciała – nawet jeśli na co dzień nie jest ona widoczna, ale ukryta pod toną ubrań, sweterków czy koszulek.
Przede wszystkim nie chodzi tu o typową pielęgnację jak w przypadku twarzy: całego ciała nie trzeba codziennie nacierać maseczkami albo kremami. Można za to raz na jakiś czas wybrać się np. na specjalistyczne zabiegi masażu i poddać tej specyficznej formie relaksacji, aby się nie tylko odprężyć, ale również pozwolić naszemu organizmowi na regenerację. Ciekawym sposobem dbania o wygląd swojego ciała jest również jazda na rowerze, pływanie czy bieganie, czyli słowem wszystko, co wiąże się jakoś z aktywnością fizyczną i pozwala nam utrzymać doskonałą formę oraz szczupłą sylwetkę. Bo chyba nikogo nie trzeba przekonywać co do tego, że to właśnie doskonała sylwetka czyni nasze ciało bardziej estetycznym i zadbanym – wiele osób o wiele krytyczniej patrzy nawet na ludzi z nadwagą niż na tych nieumalowanych albo z odrostami. Włosy to z kolei kolejny punkt na liście rzeczy, o które trzeba zadbać, aby nasze ciało wyglądało pięknie, a naszej urodzie nie można było nic zarzucić. Niestety bardzo często jest to punkt ignorowany, a wyjście na ulicę z przetłuszczonymi czy brudnymi włosami jest już czymś całkowicie normalnym. W dbaniu o swój własny wygląd warto stosować się do kilku podstawowych zasad, dzięki którym doskonały wygląd można uzyskać w kilku prostych krokach. Nie trzeba kupować drogich kremów czy stosować eleganckich kosmetyków, aby wyglądać ładnie i pięknie, czasami wystarczy odrobina higieny.

Comments are closed.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.