postheadericon Dieta surowa

Dieta zdrowa jak sama nazwa wskazuje została stworzona przede wszystkim po to, aby wyleczyć nasze schorowane komórki. W dzisiejszych czasach odżywiamy się nie zdrowo i co za tym idzie nie zbyt dobrze. Ale na szczęście można to zmienić. W jaki sposób? Zmieniając swoją dietę, która jest odpowiedzialna za całe zło. Im będziemy odżywiać się lepiej, tym będziemy zdrowsi i piękniejsi. Co mam dokładnie na myśli poprzez zdrowe odżywianie? Między innymi jedzenie dużej ilości warzyw i owoców oraz picie soków własnej roboty. Według mniej najgorsze w tym przypadku jest spożywanie jedzenia ze supermarketu. Nie dość, że jest ono wysoce przetworzone, to niestety nie zawiera zbyt dużo składników odżywczych, które przecież mają stanowić motor napędowy dla naszego ciała. To właśnie dzięki witaminom, minerałom itp. nasze ciało może w prawidłowy sposób funkcjonować. Najważniejsze aby została zachowana w nim równowaga zasadowo-kwasowa czy też witaminowo-mineralna. Jeśli zostanie ona choć trochę zaburzona zaczynają się pojawiać choroby, które może i na początku nie są zbyt poważne, jednak z czasem stają się co raz to bardziej groźniejsze. W powiedzeniu – lepiej zapobiegać niż leczyć – jest dużo prawdy i powinniśmy sobie tę radę wziąć do serca. Ale czy istnieje jakaś konkretna dieta, która jest dobra dla naszego ciała? Oczywiście, że tak i jest nią dieta surowa.

Dieta surowa to nic innego jak jedzenie surowych warzyw, owoców a także picie soków własnej roboty czyli takich, które zostały wyciśnięte przez wyciskarkę. Można je robić również w sokowirówce, ale według mojego mniemania najlepiej nadają się do tego właśnie wyciskarki, gdyż są one wstanie wycisnąć sok ze wszystkiego co jest w nim najlepsze i co najważniejsze nie niszczy jego struktury. Nie zabija minerałów czy też je w inny sposób przekształca co sprawia, iż stają się ona nierozpoznawalne dla naszego ciała. Co gorsza większość warzyw i owoców które zostają zrobione przez sokowirówkę niestety niszczą witaminy, które się w nich znajdują ze względu na szybki proces utleniania, który następuje podczas pracy sokowirówki. W przypadku sokowirówek marnuje się także dosyć sporo owoców i warzyw co jest mało ekonomiczne. A jeśli idzie o sok z zielonych warzyw i liści sokowirówka nie jest wstanie go stworzyć. Wyciskarka – jak najbardziej tak. A przecież zielone soki są najbardziej odżywcze.

Comments are closed.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.