Wpisy w miesiącu Lipiec, 2016

postheadericon Zapalenia układu moczowego

image Jak się okazuje, takowe powstaje często z powodu bakterii znajdujących się w jelicie, które mogą przenieść się w okolice układu moczowego. Przykładowo poprzez nieprawidłowe podcieranie się, może do tego dojść. Dość często na takie zapalenie mogą cierpieć mężczyźni, którzy uprawiają seks analny. Tak więc jak widać, powody na wystąpienie różnych chorób mogą być naprawdę różne. Jak widać, urologia to specjalizacja, która może nas dosięgnąć i to wcale nie tak trudno. Czasami wystarczy chwila nieuwagi i nawet ci, którzy bardzo dbają o higienę, mogą załapać jakieś infekcje i paść ofiarą zakażenia układu moczowego. Dobrze jest więc wiedzieć, gdzie w przypadku takich problemów należy się udać. Tak już bywa. Musimy się nastawić na to że im będziemy starsi tym częściej będziemy mieli konieczność odwiedzania różnych rodzajów lekarzy i na to już nic nie poradzimy. Taka już koleje życia sa i tak wygląda konieczność dbania o nasze zdrowie. Ogólnie lepiej jak to się mówi zapobiegać niż leczyć, odłóż na bok swoje męskie fanaberia i idź się zbadać do lekarza.

postheadericon Zakażenia i wizyta u urologa

Każdy lekarz specjalista zajmuje się jakimiś konkretnymi problemami związanymi z ludzkim organizmem. Bywa więc naprawdę wiele różnego rodzaju dziedzin medycyny, a jedną z nich jest urologia. Do lekarzy urologów zgłaszają się ludzie z problemami dotyczącymi układu moczowego i płciowego. Bardzo często jednak zdarzają się różnego rodzaju zakażenia, które można łatwo wyeliminować i naprawdę niepotrzebnie jest się z nimi samemu męczyć. Warto zaufać urologom i udać się do ich gabinetu. Jakie mogą więc pojawić się zakażenia? Pierwszym z takich zakażeń jest zakażenie dotyczące dróg moczowych. Jak się okazuje, takowe może powstać naprawdę z błahych powodów, o których często nie pomyślelibyśmy, że mogą być groźne. Kolejną, nieco poważniejszą dolegliwością może być zakażenie układu moczowego. Ogólnie układ moczowy jest bardzo ważnym aspektem i należy i niego dbać. Poważniejsze zapalenie będzie z całą pewnością dość poważną dolegliwością i dosyć bolącą, więc lepiej tego uniknąć. Dlatego badajmy się we właściwym czasie.

postheadericon Złe nawyki

image Dla takiego lekarza taka czynność jest jak picie kawy po wstaniu z łóżka. To tylko wyobraźnia ludzi prowadzi do różnych blokad, które potrafią być na tyle uciążliwe, że nieraz nasza sytuacja wymaga konsultacji z takim lekarzem, a my jej unikamy, ponieważ się tego obawiamy. Jest to oczywiście złe i ludzie powinni się tego wystrzegać. Nie można lekceważyć objawów choroby tylko dlatego, że się wstydzimy. Zazwyczaj też bywa tak, że najgorsza jest pierwsza wizyta u lekarza urologa. Kiedy człowiek zostaje przebadany rozumie, że przecież to nic takiego i nie było się czego obawiać. Warto na tą chwilę pozostawić nasze kulturowe przyzwyczajenia i zrozumieć, że obnażanie się w przypadku, kiedy wymagają tego badania lekarskie, jest niczym złym. Tak więc nie można doprowadzać siebie do cierpienia i co za tym idzie, do zaawansowanej choroby, ponieważ możemy potem bardzo tego żałować. Trzeba pomyśleć sobie tak, że takich jak my u urologa każdego dnia jest tysiące.

postheadericon Wstyd u lekarza

Od najmłodszych lat uczymy się tego, że należy takie, a nie inne partie ciała zasłaniać i rośniemy z tym przekonaniem, że obnażanie się przed innymi jest czymś złym i jeżeli ktoś chce oglądam nam to, czego się na co dzień nie pokazuje, to jest to coś złego i niemoralnego. Jest to oczywiście dobre, ale bywają takie sytuacje, które wymagają rozebrania się. Jedną z nich jest odwiedzenie miejsca, jakim jest gabinet urologiczny. Oczywiście nie każda wizyta u takiego doktora wiąże się z badaniem części intymnych ciała. Może jednak pojawić się taka sytuacja, kiedy lekarza każe nam się rozebrać i trzeba to zrobić. Ludzie wstydzą się przed doktorem. Obawiają się tego, że odkryje on jakby coś, co należy tylko do nich. A przecież dla urologów widok ludzkich genitaliów jest czymś tak zwykłym, jak oglądanie ludzkich twarzy. Przecież taki lekarz każdego miesiąca bada setki, a nawet tysiące takich pacjentów i widok czegoś takiego naprawdę nie robi na nim większego wrażenia. Ogólnie więc nie powinniśmy się wstydzić wizyty u lekarza.

postheadericon Czemu wstydzimy się iść do urologa

image Wielu z nas przeczekuje bóle i choroby tylko po to, aby nie pójść do lekarza. Osoba, która mogłaby nam pomóc, jest przez nas unikana. Obawiamy się jej pomimo tego, że przecież niczego złego nam nie zrobi. Jak się okazuje, szczególnie nie lubimy odwiedzać takich miejsc, jakim jest przykładowo gabinet urologiczny. Otóż lekarz urolog zajmuje się problemami związanymi z układem moczowym oraz układem płciowym mężczyzn. A dziedziny te wiążą się nierozerwalnie z naszymi intymnymi częściami ciała. Jakże ma zaś zostać wykonane badanie, bez kontroli tego, co mogło paść ofiarą jakieś choroby? Tak więc niestety urolodzy często do badania wymagają rozebrania się i jest to oczywiście jak najbardziej normalne. Bardzo krępuje to mężczyzn, którzy do wizyt u takich lekarzy nie są przyzwyczajeni. Nasze części intymne ciała są zakrywane, bo tego wymaga nasza kultura. Ogólnie wizyta u takiego rodzaju lekarza zazwyczaj jest dość krepująca, ale warto zdecydowanie się przełamać i pokonać wstyd dla naszego dobra i zdrowia.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.