Wpisy w miesiącu Czerwiec, 2016

postheadericon Wady układu moczowego

Występują takie wady jak odpływy pęcherzowo-moczowodowe lub też niezastąpione jądra. To wszystko wymaga przeprowadzenia zabiegów i urolog musi się na tym znać. Lekarstwami bowiem nie da się tego wyleczyć. Jeżeli wada bardzo doskwiera, taki lekarza musi kwalifikować pacjenta do zabiegu i go nieraz nawet przeprowadzić. U mężczyzn może dość często pojawiać się problem z krótkim wędzidełkiem związanym z prąciem. Albo też urolog musi korygować stulejkę, która także potrafi być naprawdę uciążliwa. Tak więc jak widać, takich wad może być naprawdę wiele. Jeżeli człowiek wstydzi się z tym żyć, powinien udać się do lekarza, a ten pomoże pozbyć się mu problemu. Po co się więc męczyć. Z całą pewnocią zwłaszcza mężczyźni mają tendencję do tego żeby ukrywać swoje kłopoty zdrowotne, myślą że odbiera im to męstwo, a często kończy się to w sposób o wiele gorszy. Dlatego nie warto jest ukrywać się przed lekarzami i robić regularnie badania. Wówczas mamy szansę na to że uda nam się wykryć potencjalne zagrożenie wystarczająco szybko żeby zdążyć zareagować na potencjalne choroby.

postheadericon Wady układu moczowego

Człowiek może mieć różnego rodzaju choroby, które leczy się za pomocą różnych środków takich jak tabletki doustne, zastrzyki czy też za pomocą jakichś maści. Jak się okazuje, czasami bywają jednak takie przypadki, kiedy posiadamy wady, których nie da się skorygować za pomocą leków i konieczna jest operacja. Jakie są przykładowo wady, którymi zajmuje się urolog w Rudzie Śląskiej? Pierwszą jest przykładowo skrzywienie prącia. Taka niedogodność doskwiera mężczyznom i aby się jej pozbyć, konieczna jest konsultacja z urologiem oraz interwencja tego właśnie specjalisty. Ale urolog może korygować także takie wady, jakimi są chociażby odcinek moczowodu występujący w podmiedniczce. Albo też wadą jest nerka podkowiasta, czyli taka, która nie osiągnęła docelowego kształtu, będącego normalnym kształtem tego organu. Ogólnie dbanie o narządy jest bardzo ważne i w pewnym wieku każdego z nas czekają regularne badania i nie warto przed tym uciekać, robimy to dla naszego zdrowia.

postheadericon Urolog radzi

Może to być przyczyną wielu problemów. Kolejną chorobą, z jaką zmagają się urolodzy jest choroba o ciekawej nazwie, perliste grudki prącia. Wtedy też na żołędziu pojawiają się nieprzyjemne grudki, które po pierwsze nieatrakcyjnie wyglądają, a po drugie bardzo przeszkadzają. Tak więc jak widać, pomimo nazwy „perliste”, nic drogocennego w tej chorobie nie ma i najlepiej, żeby jej nie było. Ostatnią taką nieco dziwną chorobą, kiedy to trzeba odwiedzić gabinet urologiczny, jest wędrujące jądro, kiedy to takowe przemieszcza się w kierunku jamy brzusznej i konieczny bardzo często jest zabieg. Tak więc jak widać, jest wiele niezwykłych chorób, które mogą dotknąć nawet nas i warto by coś na ich temat wiedzieć, aby móc je rozpoznać w chwili, kiedy wystąpią ich objawy. Z całą pewnością należy jak najszybciej udać się do lekarza żeby sprawdzić czy to nie jest coś poważnego, może być bardzo różnie i nie warto jest ryzykować poważniejszego schorzenia.

postheadericon Dziwne choroby urologiczne

Bywają różnego rodzaju choroby, którymi zajmują się urolodzy. Niektóre są nam bardzo dobrze znane, takie jak chociażby zapalenie pęcherza czy też kamica nerkowa. Są jednak i takie, które mają nieco zabawne nazwy, chociaż w rzeczywistości zabawnymi nie są. Warto je poznać. Pierwszą taką chorobą jest mięsko cewkowe. Choroba ta jest niczym innym, aniżeli guzem, który pojawia się u ujścia cewki moczowej kobiet. Dosyć często choroba ta dotyczy kobiet starszych, a więc młode dziewczyny raczej nie powinny się jej obawiać. Kolejną chorobą, jaką zajmują się urolodzy jest nerka ruchoma. Nie trudno objaśnić to, na czym polega owa choroba. Jak sama nazwa mówi, w tym przypadku chodzi o nadmierną pobudliwość nerki, która zbyt często przemieszcza się i to na sporych odległościach. Ogólnie problemy z nerkami czasami są dość uciążliwe, nie zawsze tak jest, ale jeśli zatkają nam się przewody może dojść do bardzo bolesnego zapalenia, ogólnie warto pamiętać o tym żeby regularnie sprawdzać przewody moczowe, ponieważ jest to ważny element naszego życia.

postheadericon Bolesna kamica

Skoro zalegają one w drogach moczowych, to mocz nie może swobodnie przepływać. Każde załatwianie potrzeb fizjologicznych jest bardzo bolesne. Człowiek przeżywa katusze i konieczne jest usunięcie kamieni. Bywa tak, że można obejść się bez operacji. Zażywa się leki rozbijające kamienie i wtedy potocznie mówiąc „rodzi się je”. A to bywa naprawdę ogromnie bolesne, ale można w ten sposób pozbyć się problemu. Zaś niektóre kamienie są tak wielkie, że musza być usunięte operacyjnie. Wtedy też jednak wiele zależy od opinii urologów, bo to oni określają stan zaawansowania choroby. Niezbyt pocieszającą informacją jest fakt, iż choroba ta dość często się nawraca. A więc warto jej zapobiegać i uczęszczać na badania kontrolne do lekarza urologa po to, aby nie pozwolić na kolejne tworzenie się kamieni. Ogólnie w tym aspekcie nie ma żartów, ponieważ kamic nerwowa jest dość boląca i warto zdecydowanie zapobiegać zamiast leczyć, bo nie będziemy zadowoleni z tego faktu, jak zostaniemy postawieni przed koniecznością leczenie albo usuwania kamieni z układu moczowego.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Wzdęcia? Zastosuj Espumisan! Granulki Espumisan pomogą Ci szybko pozbyć się wzdęć. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.