Wpisy w miesiącu Maj, 2016

postheadericon Salony optyczne

Kilka salonów optycznych zostało już zamkniętych, bądź przeniesionych do innych miast. Optycy nie są w stanie dalej prowadzić działalności, bo na sprzedaży szkieł niewiele mogą zarobić . Organizowali nawet wiele akcji promocyjnych, rozdawali ulotki, które informowały, ze oprawki na targowiskach nie są oryginalne. Nic to nie dało. Ludzie, którzy je kupują tłumaczą, że nikt nie sprawdza metki. Głównym kryterium wyboru jest dla nich cena i estetyka. A , że przy okazji oprawki są do złudzenia podobne do oryginału, to im nie przeszkadza. Wręcz to jeszcze lepiej. I tak, optycy w tamtym regionie od kilku miesięcy prowadzą walkę z wiatrakami. Nie wiadomo jak długo ta walka potrwa i kto polegnie pierwszy. Optycy, czy ludzie handlujący na targowisku. Jak tłumacza policjanci, dopóki nie zostanie zlikwidowane źródło tych oprawek nic się nie zmieni. I nic się nie zmienia. Handel na targowiskach kwitnie, salony optyczne świeca pustkami. Nawet 50% obniżka cen oryginalnych oprawek, nie zbliża się o krok do cen na targowiskach.

postheadericon Drogie okulary

Optycy przezywają prawdziwy kryzys. Na pobliskich targowiskach, na niemal każdym straganie można kupić oprawki, które do złudzenia przypominają te znajdujące się w salonach optycznych. Jest tylko jedno „Ale”. Cena. Oprawki kupują praktycznie wszyscy, ponieważ są to dobrze podrobione oprawki znanych zachodnich producentów. Ceny na targowiskach są niemal śmieszne , za oprawki znanego kreatora Hugo Bossa można tam zapłacić niewiele ponad 20 zł. W salonie optycznym za oryginały zapłacimy kilkaset złotych. Bezczelność jak mówią pracownicy salonów, sprzedających i kupujących nie zna granic. Potrafią oni przyjść z takimi oprawkami do salonu i zamówić sobie szkła korekcyjne, już w normalnej cenie. Optycy maja ten sam problem. Tu również targowiska zalewa wręcz plaga podróbek, z których korzystają niemal wszyscy. Nawet Ci, którzy okularów nie potrzebują . Służby mundurowe, mimo organizowania akcji, które maja na celu ukrócenie tego procederu są bezsilne. Kiedy w czwartek konfiskują podrobiony towar, w piątek pojawia się na rynku kolejna partia oprawek.

postheadericon Zniżki na okulary

Wieczorem natomiast otrzymuje się zniżkę w wysokości swojego wieku. Działania optyków już przynoszą efekty. Mimo iż na straganach jeszcze bardziej obniżono ceny i można kupić okulary naprawdę za grosze (poniżej 10 złotych) liczba klientów zmalała. To dowód na to, ze kampania optyków przynosi efekty. Dowód na to, że świadomość Polaków rośnie. Ciekawi tylko fakt, czy świadomość zmaleje, kiedy skończy się promocja w salonach optycznych. Nierzadko ludzie w ogóle rezygnują z okularów, z powodu braku pieniędzy. Rezygnują z okularów korekcyjnych, leczniczych, a co dopiero jeśli mowa o okularach przeciwsłonecznych. Dopóki cena będzie wysoka większa, część klientów zrezygnuje z zakupu okularów, Ale brawo dla optyków. Za przeprowadzenie kampanii. Jeśli chociaż jedna osoba zmieniła swoje nawyki, zaczęła nosić okulary z filtrem, można mówić o sukcesie. Jak to mówią jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale z ziarnka do ziarnka zbierze się miarka. Ogólnie salony optyczne prowadzą walkę cenową o klientów, ponieważ rynek ten jest duży i każdy chce dla siebie jak największy kawałek tortu ukroić.

postheadericon Lepiej okulary od specjalisty

W ostatnim czasie optycy postanowili walczyć ze straganami sprzedającymi okulary przeciwsłoneczne. Przez kilka tygodni rozdawali mnóstwo ulotek informujących czym, tak naprawdę są okulary słoneczne , które możemy kupić na targowiskach, Jak się okazuje, nie maja żadnej wartości, nie spełniają funkcji ochronnej, nie maja żadnych filtrów. Takie stragany stanowią jednak silna konkurencję dla salonów optycznych. Zastanawiające dlaczego ludzie je kupują? Odpowiedź nasuwa się sama. Czynnikiem decydującym, jeśli chodzi o zakup okularów przeciwsłonecznych, jest zdecydowanie cena. Prawdziwe i naprawdę dobre okulary, które chronią i nie spełniają tylko funkcji ozdobnej kosztują nawet kilkaset złotych. Dlatego również optyk postawił na edukację i przeprowadził tygodniową kampanie informacyjna, na temat szkodliwości okularów słonecznych bez odpowiednich filtrów. W ślad za tym wprowadził w swoim salonie optycznym liczne promocje na takie okulary. Codziennie pierwszych 50 klientów otrzymuje zniżkę 50% na zakup profesjonalnych okularów.

postheadericon Do okulisty

Jak mamy problem z oczami pójdźmy do okultysty, bo właśnie w tym salonie optycznym, znajduje się również gabinet lekarski. Prywatnie można tu wejść praktycznie od razu. Jest jednak również dobra wiadomość, dla tych, którzy nie mają ochoty na wizyty prywatne. Ten gabinet ma podpisana umowę z NFZ. Dlatego wystarczy się zarejestrować na wizytę i tym samym uzyskać poradę lekarza bezpłatnie. Są również dni, kiedy badanie wzroku odbywa się bezpłatnie, bez rejestracji, pod warunkiem, ze po takiej wizycie zrealizujemy receptę w tym konkretnym salonie optycznym. Otrzymamy nawet dodatkową zniżkę i kartę stałego klienta. Promocji jest tu wiele. Na przykład przy zakupie 1 pary okularów, można otrzymać druga parę z 50% zniżką. Można mnożyć, jak wiele jest tutaj okazji czy promocji. Z pewnością każdy znajdzie tu cos dla siebie. Wystarczy tylko dobrze zaplanować swój czas, aby wizyta tutaj nie odbyła się w pośpiechu Nie ma nawet takiej możliwości, tutaj trzeba mieć czas. By wszystko obejrzeć i dokonać właściwego wyboru.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.