Wpisy w miesiącu Kwiecień, 2016

postheadericon Okulary ładne i brzydkie

Żaden to problem. Tak czy inaczej optyk nas nie ominie. Musimy zrobić badanie wzroku, jeżeli chcemy zakupić okulary korekcyjne. Teraz one są w modzie, więc optycy, nie powinni być dla nas straszni. Przejmujemy sie wyglądem, owszem, ale mało kto mysli o tym, że powinniśmy je nosić poprostu dla zdrowia. A niektórzy naprawdę wyglądają seksownie i bardzo przystojnie w okularach, to już inna rzecz. Najważniejsze jest to, że społeczeństwo chce dbać o oczy i nie boi się już ubierać okularów, tak jak kiedyś. Teraz, ludzie gdy nie mają wady wzroku, to nawet kupują sobie, tzw. ‚zerówki’ . Tylko i wyłącznie po to, bo akurat ładnie wyglądają w okularach i dobrze się w nich czują. Okulary są w modzie dziś. To bardzo dobrze. Ale jak przekonać ludzi, żeby korzystali z usług optyków, dla własnego zdrowia, to ja już nie wiem. Miejmy nadzieję, że człowiek nie będzie się bał lekarzy i będzie dbał o zdrowie. Oczy z cała pewnością należą do tych organów, które są bardzo ważne, mało kto potrafi sobie wyobrazić życie bez oczu, dlatego tak bardzo o nie dbamy.

postheadericon Mity o okularach

Zawsze chodziła fama, ze w okularach brzydko wyglądamy. Ludzie zaczęli wymyślać sposób na to. I wymyślili. Soczewki i szkła. Wszystko by było dobrze, gdyby nie fakt, że są one troszeczkę niewygodne. Fakt faktem trzeba dotykać, nawet białka oka. Nie każdy jest na tyle odważny, żeby tego dokonać. Zaczęli, więc myśleć dalej, co by tu wymysleć i czym zastąpić te soczewki i nieładne okulary. Skoro chodzilo o wygląd tych ‚brylków’ , to trzebabyło stworzyć coś, co dopasuje się do gustu tych, którym tamte nie pasowały. Powstały wtedy okulary bardzo modne, kolorowe, różnokształtne. I właśnie one wpadły w gusta wymagających okularników. Ludzie naprawdę zaczęli nosić okulary. Możemy zauważyć, że dziś coraz, nawet młodych osób, zakłada na nos ten sprzęt. Wymyślili już nawet okularki wysokiej klasy. Możemy nawet obserwować okulary, które noszą sławni i bogaci. Możemy sprawić sobie jakaś podróbke takich drogich, za mniejszą kwotę. Wtedy tez możemy wyglądać modnie. Oczywiście jak to w życiu, im więcej płacimy tym lepiej wyglądamy. No ale czego się nie robi dla wyglądu.

postheadericon Szybki zakup okularów

Już tam dajemy karteczkę od okulisty, a oni nam już dobiora okulary, takie jakich właśnie potrzebujemy. Jedynie musimy poczekać jakiś czas na odbiór naszych okularków i możemy cieszyć się dobrym widzeniem, tego co do tej pory sprawiało nam problem. Do tego, wiadomo sam wzrok to nie wszystko. Przez to, że gorzej widzimy, możemy odczuwać inne dolegliwości, z tym związane. Chociażby, ból głowy. Wielu ludzi nie rozumie i nie domyśla się, że taki ból moze być spowodowany, właśnie słabym wzrokiem. Oczy sie wtedy męczą, my odczuwamy zmęczenie, a to osłabia naszą wydajność w każdej dziedzinie. Niektóre osoby, nie chcą nosić okularów, mimo, że źle widzą. Potrafią przez to popełnić wiele błędów, nie tylko w pisaniu i czytaniu, ale co gorsza, potrafią pomylić nawet dozę leków, które muszą przyjąć. A to już, niestety, zagrożenie życia. To już poważna rzecz. Generalnie tak zakup okularów z całą pewnością jest rozwiązaniem wygodnym i pozwalającym nam oszczędzić czas. Dlatego taka forma jest bardzo popularna i ma tak wielu klientów.

postheadericon Okulary

Dużo osób nosi okulary na nosie. Tak naprawdę, coraz więcej. I nie tylko nasze oczy chorują i sie psują, ale również i całe nasz zdrowie przez ostatnie lata sie pogorszyło. Ale nie widzieć na oczy, to chyba straszne. Nie warto myśleć nawet o tym. Młodzi ludzie noszą okulary. Optycy, owszem, mogą dać nawet recepte na okulary, a mimo to ludzie potrafią wybrać szkła kontaktowe lub soczewki korekcyjne. Optyka też zajmuje się pacjentami, gdzie proponuje im zdrowsze okulary, niż soczewki. Nagle zauważamy, że nasz wzrok się pogarsza, że gorzej widzimy. Zaczyna nam się obraz rozlewać, i nie możemy przeczytać wyrazów, które widzimy, np. na reklamach i bildboardach. Wtedy, nawet odczytanie ceny w sklepie sprawia nam problem. I już wiemy, że musimy coś z tym zrobić, bo nie możemy normalnie funkcjonować w życiu codziennym. Idziemy więc do lekarza, do okulisty. Tam, doktor bada nam oczka, wydaje wyrok, który deklaruje nam jaka wadę wzroku mamy. Wtedy dostajemy recepte z ujętą wadą, np. dioprie i udajemy się do optyka.

postheadericon Ceny okularów

Optyk , który należy do sieci znanych salonów optycznych, przygotował na sezon jesień – zima kilka atrakcyjnych promocji. Po przeczytaniu ich regulaminu należy przyznać, że są naprawdę bardzo ciekawe. Pierwsza z nich to rabat, w wysokości wieku klienta. Proszę sobie wyobrazić, jaka to wspaniała promocja dla osób starszych., które okularów potrzebują bardziej niż ktokolwiek inny. Mając np. 70 lat maja oni Az 70% zniżki. Zakładając, że promocja obejmuje oprawki, których cena wynosi 300 zł, to po zastosowaniu rabatu koszt 90 zł jest naprawdę do przyjęcia. Poza tym często ludzi starszych nie stać na zakup oprawek w cenie 300 zł, nawet gdyby były one lepsze jakościowo niż te tańsze. Ogólnie z cała pewnością powinniśmy regularnie badać nasze oczy, jest to niezmiernie ważne po pierwsze dlatego że z wiekiem nasz wzrok się pogarsza a po drugie pozwoli nam profilaktycznie wykryć niebezpieczne choroby oczu, które odpowiednio szybko wykryte dają dużą szansę na to żeby je wyleczyć. Tak więc badajmy oczy bo warto. Teraz osoby takie maja niesamowitą możliwość atrakcyjnych zakupów w salonach optycznych. Udając się do optyka musimy być przygotowani na promocję zakupów łączonych. Kupując jedną parę okularów, druga parę mamy za 50% ceny a trzecią, dla kogoś z rodziny gratis. Biorąc pod uwagę fakt, że okulary objęte promocja są naprawdę drogie, to po obliczeniu całości, aż trzy osoby mogą zyskać trzy pary okularów i to w bardzo niskiej cenie.
Wiele salonów optycznych przygotowało na nadchodzący sezon ciekawe promocje. Zanim udamy się po nasze wymarzone okulary warto poszperać w Internecie, porównać ceny poczytać opinii, gdzie znajdziemy największy wybór oprawek. Bardzo ważna jest możliwość serwisu, w przypadku, kiedy oprawki ulęgną uszkodzeniu. Istotną sprawa jest również to, czy na miejscu możemy spotkać się z okulistą, który zbada nasz wzrok. Może się kazać, ze nasz wzrok się pogorszył albo polepszył. Ogólnie badanie wzroku, takie podstawowe jest proste i szybkie a daje nam obraz pewnych potencjalnych naszych dolegliwości. Dlatego warto jest się badać jeżeli tylko mamy okazję.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.