Wpisy w miesiącu Grudzień, 2015

postheadericon Poprawa uśmiechu

Ale istnieją szczeki wyciągane oraz takie na stałe – to my decydujemy, jakie wybierzemy i jakie włożymy sobie do ust. Trzeba odbyć poważna i szczera rozmowę z protetykiem, który na pewno nam bardzo dobrze poradzi, w jaki sposób mamy sobie radzić z wkładaniem oraz zdejmowaniem sztucznej szczeki. Bardzo istotne są także dla ans higiena i sprawność na co dzień. Nasza nowa szczeka musi być regularnie myta, ponieważ tylko dzięki temu będziemy mieli całkowitą pewność, z poświęciliśmy jej odpowiednia ilość czasu i nie zwlekamy z jej myciem. Co parda nie grozi nam, ze zęby w sztucznej szczęce sie popsują i powypadają, ale to tworzywo, której szczeka jest wykonana po prostu może się ukruszyć i najnormalniej w świecie zepsuć. A może nas potem już nie być stać na to, by zrobić sobie kolejną, więc musimy po prostu bardzo zadbać o tę, którą już mamy. W przeciwnym razie możemy być bardzo nieszczęśliwi. A zawsze jednak warto być po prostu zadowolonym z życia, które mamy.

postheadericon Przebieg wizyty u protetyka

Zanim wybierzemy się do protetyka, warto wiedzieć, jak wygląda u niego wizyta. Dzięki temu na pewno zminimalizujemy nasz stres i będziemy bardziej otwarci, kiedy będziemy omawiali nasze sprawy związane z dopasowaniem nowej szczęki. Często mamy bowiem bardzo duże opory i nie potrafimy sobie poradzić ze zdenerwowaniem, które nas ogarnia, kiedy udajemy się do takiego fachowca po pomoc. Protetyk przede wszystkim na początku bardzo chce się dowiedzieć, jak czujemy się obecnie bez zębów oraz jak byśmy się czuli najbardziej komfortowo. Na wstępie protetyk stwierdzi jaki typ uzębienia mamy oraz co możemy zrobić, by zyskać poprawę wyglądu dzięki nowym zębom. Brak zębów jest większym wstydem, dlatego wszyscy raczej chcemy świecić pełnym uzębieniem. Dlatego protetyk mówi nam, ze zrobi nam zdjęcie RTG, żeby sierdzić nasz rozstaw żeby oraz kruchość zębów. Wobec tego potem będziemy mieli odlew i juz będziemy sie mogli decydować na to, w ajki sposób i jakie dobrać sobie nowe ząbki. Nasz protetyk an w swoim gabinecie specjalną lampę, która utwardza nową szczękę.

postheadericon Pomoc protetyka

On jest w stanie pokazać nam wszystkie kroki, jakie będzie wykonywał, by zrobić nam nowe zęby. My tylko musimy się słuchać jego zaleceń i wykonywać wszystko dokładnie – dzięki temu już nigdy więcej nie będziemy mieli żadnych kłopotów z zębami. Tak więc prócz fotele w gabinecie naszego specjalisty znajdziemy także rynnę do robienia gipsowego odlewu naszej szczeki oraz szczypce do odbijania zgryzu. Każdy dobry protetyk przed podjęciem dalszych kroków musi bardzo dobrze poznać poprzednia szczękę swojego pacjenta. Należy tę sztuczną wykonać na jej podobieństwo . dzięki temu w przyszłości dana osoba nie będzie miała żadnych kłopotów z tym, w jaki sposób gryźć i przeżuwać. Jedzenie i mówienie jest możliwe dzięki naszym zębom. One także podtrzymują nasza szczękę w odpowiedniej pozycji. Jeśli jesteśmy mało zorganizowani, to nasza szczeka będzie nam wypadała lub uciekała. Nie możemy na to pozwolić i musimy nauczyć się ją dobrze mocować.

postheadericon Narzędzia protetyka

Ludzie boją sie lekarzy, których narzędzia przerażają. Do takich na pewno zalicza się protetyk. Protetyk ma w swoim gabinecie liczne sprzęty, które pomagają mu w leczeniu pacjentów. Dzięki nim może im pomóc i wstawić im nowe zęby. W związku z tym te narzędzia nie mogą być zbyt piękne, lecz nie każdy po prostu potrafi tę zależność odpowiednio zrozumieć. Właśnie dlatego ludzie bardzo czeto zwlekają z pójściem do protetyka i idą do niego dopiero, kiedy już naprawdę nie maja czym gryźć jedzenia. Każdy protetyk ma w swoim gabinecie klasyczny fotel dentystyczny, ale jest on wzbogacony o różnego rodzaju maszyny potrzebna do robienia sztucznej szczęki. Są to między innymi rentgen. Dzisiejsza protetyka wykorzystuje bowiem osiągnięcia technologiczne. Kiedy prześwietlenie jest już gotowe, to najwyższa oraz na to, by zrobić odlew szczeki. Jeśli już go protetyka ma to doskonale wie, jak ma działać i w jaki sposób wykonać dla ans nowe zęby. Tylko wtedy będziemy w pełni usatysfakcjonowani z porad i zaleceń naszego specjalisty.

postheadericon Protetyk

Dzięki temu będziemy bardziej świadomi tego, co nas za jakiś czas czeka i nie będziemy mieć żadnych wątpliwości co do tego, czy warto do danego lekarza się udać. Jeśli na przykład mamy różnego rodzaju pytania, co do wyrabiania nowej szczeki oraz wszystkich innych rzeczy, które dotyczą naszej szczęki czy zębów, to pierwsza wizyta u protetyka służy właśnie temu, by się z tym wszystkim zapoznać i o wszystko wypytać. Dzięki takiej szansie możemy sobie spokojnie pozwolić na to, by lekarz bardzo dokładnie obejrzał nasze zęby. Stwierdzi on wtedy, czy powinniśmy któreś z nich najpierw wyrwać, zanim zabierzemy się do dalszego postępowania, czy nie jest to konieczne. Czasami trzeba wyrwać kilka zdrowych zębów, by nowa szczeka miała się na czym trzymać. Poza tym u protetyka wykonujemy prześwietlenie szczęki, by lekarz wiedział, jaki jest stan naszego uzębienia oraz jego ułożenie. Zęby są kośćmi, więc trzeba zachować szczególną ostrożność, jeśli coś mamy zamiar w nich majstrować.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.