Wpisy w miesiącu Listopad, 2015

postheadericon Naprawa szczęki

Musimy myć naszą szczękę zwykąłd pastą do zębów, by zachować zawsze świeży oddach, natomiast od czasu do czasu powinniśmy używać specjalnych płynów do czyszczenia protez, by tworzywo, z którego proteza jets wykonana było zawsze bardzo zadbane. Poza tym musimy uważać na to, by nasze zęby były dobrze używane. Na początku po założeniu protezy mimo wszystko nie powinniśmy jeść bardzo twardych pokarmów. Jeśli jednak nam ię tpo zdarzy, to powinniśmy używać bardzo mocnego kleju do protez, by podczas robienia kęsku nam ona nie wypadła. Jeśli dbamy o te rzeczy, to możemy być pewni, że wszystko pójdzie po naszej myśli i nie będziemy sie musieli nigdy starć o to, być coś jeszcze majstrować przy naszej nowej szczęce. Rzecz jasna pod warunkiem, ze będziemy o nią dbać każdego dnia. Po czwarte i piąte – powinniśmy sie jak najszerzej uśmiechać i śpiewać, kiedy już mamy nowe zęby. Jest to bowiem dar od losu i nie możemy pod żadnym pozorem z niego nie skorzyatć. Jeśli będziemy ostrożni i uważni, to nie będziemy już więcej mieli żadnych kłopotów z zębami.

postheadericon Białe zęby

Będzie nam to oczywiście bardzo potrzebne, dlatego raczej nie powinniśmy marnować takiej szansy rozwoju, ponieważ nigdy tak naprawdę nie wiem, jak się to może dla nas skończyć. Na zamiany każda chwila jest dobra, póki żyjemy na tym świecie. Kiedy już mamy sztuczna szczękę w naszych ustach bardzo jest ważne, abyśmy się nauczyli niej odpweodneio korzyastac. Po pierwsze niesamowicie istotna jest barwidłwoe sztuka zakłasdnie oraz ściągania naszej protezy. Jeżeli nie nauczymy się tego dość szybko, to potem będziemy mieli bardzo poważne kłopoty z poruszaniem się oraz jedzeniem. Jest to spowodioenae tym, ze ciągła ingerencja przez sztuczną szczękę, do której niestety każdy z nas musi się przyzwyczaić czasami bywa dla ans bardzo bolesna, sztuczna szczeka potrafi bardzo mocno poranić nasze dziąsła, a wtedy zdarza się, ze nie możemy już jeść ani pić. Teyd nawet jwedzenie, na które tak długo czekaliśmy nie jest dla ans przyjemnością.

postheadericon Jak powstaje krzywy zgryz?

image Nikt tuż po urodzeniu się dziecka nie jest w stanie pzrewidziec, czy będzie ono miało prosty, czy krzywy zgryz. Protetyk może w jakiś sposób pomoc dopiero takiemu dorosłemu człowiekowi, który zgłosi się do niego w celu poprawy wizerunku. Jeśli jednak miał on wcześniej spore kłopoty ze zgryzem, to nasz protetyk może mieć spory kłopot z dobraniem odpwedeniegoi dla niego leczenia oraz późniejszej protezy. Daletgo dzisiejsza protetyka bardzo zaleca wszystkim ludziom, by wcześniej interesowali się swoim zgryzem, ponieważ zdarza się, ze po prostu może być już za późno i nie będziemy już w stanie nic dobrego zrobić, kiedy te zeby zaczną się nam psuci powoli wydać. Działać trzeba zawsze szybeij i sprawniej, ponieważ z tylko wtedy jetsesmy w stanie jakoś sobie innym pomóc. A to bardzo niedobrze iz całą pewnością trzeba z tym walczyć, by móc godnie jeść i komunikować się z resztą na czego społeczeństwa. Po drugie bardzo istotną rzeczą jest higiena.

postheadericon 5 sposobów na ładny uśmiech

image Kiedy już podjęliśmy tę bardzo ważną decyzję w naszym życiu i udaliśmy sie do protetyka po zrobienie nowych zębów, to msuimymy szczególnie pamiętać o tym, by zacząć o te nasz nowe ząbki dabac. Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko wtedy będziemy czuli, ze naprawdę zrobiliśmy coś ważnego dla naszych ząbków. Protetyk po dopasowaniu szćzkei będzie nas przede wszystkim uczył, jak możemy używać naszej szczeki, by czuć się komfortowo i bezpiecznie, a poza tym nie wstydzić się w niej chodzić, mówić i jeść. Nasz dobry protetyk zawsze będzie służyła nam radą, kiedy zwątpimy i nie będziemy całkowicie pewni jak mamy posytepowac, by mieć piękne i zdrowe żeby każdego dnai, nawet te, które są już tylko naszą protezą. Miejscowy protetyk zawsze dan nam rady fachowe, pomocne, takie życiowe oraz duchowe. Zawsze powinniśmy sobie to tłumaczyć ajko szanse na rozpoczęcie całkiem nowego i lepszego życia. Jest to bardzo dobre, ponieważ wreszcie mamy możliwość zmienić nasze nastawienie do reszty ludzi i naszego otoczenia oraz zaakceptować siebie samych.

postheadericon Po zabiegu na szczęce

Często mamy dość duży kłopot z tym, by przyzwyczaić się do tego, ze przez dość długi czas musimy mieć na fotelu protetyka otwarte usta i czekamy an jakąś interwencję z jego strony. Jest to bardzo kłopotliwe, ponieważ czesto bardzo się stresujemy tym faktem, że ktoś tam nam grezbie,a my nie możemy zrobić absolutnie nic, by ta osoba nam tego nie robiła. Niestety taka jest kolej rzeczy i musimy oddać sie w ręce specjalisty, tylko w ten sposób będziemy mogli być bardzo zadowoleni tego faktu, że potem będziemy mieli całe uzebienie. Już jako starsi ludzie nie będziemy musieli straszyć naszych wnucząt szczęką w szklance pełnej środka czyszczącego. Możemy myc nasze żeby pasta do mycica szczeki i będziemy zawsze mieli świeży oddech. Nasza nowa szczęka może imitować kolor naszych danych zębów lub przepięknie sie świecić. Wszystko zalezy od naszych potrzeb oraz od tego, jak sobie to wyobrażamy. Możemy bowiem znacznie poprawć nasz wygląd właśnie dzięki temu, ze będziemy sobie wstaweiać nowe i piękne zęby.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.