Wpisy w miesiącu Styczeń, 2013

postheadericon Odpowiednia dieta

Aby wybrać odpowiednią dietę nie potrzeba posiadać w owym temacie dużej wiedzy. Wszystko co musisz o niej wiedzieć, to przede wszystkim, to aby była ona dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale większość osób uważa, że jeśli wybiorą dietę najbardziej rygorystyczną, to wtedy odniosą największy sukces. Ale czy taka jest prawda? Moim zdaniem, absolutnie nie. Przede wszystkim, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie – jaka dieta jest najlepsza – powinieneś wiedzieć, że diety rygorystyczne według mnie są jednymi z najgorszych diet na świecie. Nie dość, że są dosyć ubogie w jedzenie, to do tego wiążą się z prawdziwym rygorem z którym nie wszystkie osoby umieją sobie poradzić. Ale nie taki diabeł straszny jak go malują. Przecież nikt nam nie każe brnąć w ów dietę. Powinniśmy raczej wybierać takie diety, które są dla nas najbardziej odpowiednie. Takie, podczas których czujemy się fantastycznie. Taką dietą bez wątpienia jest wegetarianizm. Kilka słów o nim.

Wegetarianizm to nic innego jak jedzenie wszystkiego oprócz mięsa. Myślę, że mięso nie jest zbyt pożądanym pokarmem dla wielu ludzi. Nie wiem skąd się wzięło to powiedzenie, że człowiek jest mięsożercą. Czy rzeczywiście nimi jesteśmy? Według mnie nie. Sądzą również tak naukowcy i lekarze, którzy swoją karierę zawodową poświęcili na badanie tego zagadnienia. Człowiek i jego układ pokarmowy jest bardzo podobny do tego, który jest dostępny u roślinożerców. Niestety mięsożercy mają zupełnie inny przewód pokarmowy. Jest on krótki – to dlatego, aby jedzenie, które zostanie przez nie „przepuszczone” dosyć szybko z niego wyszło. U roślinożerców, podobnie jak u człowieka – układ pokarmowy jest długi. To powoduje, iż jedzenie potrzebuje więcej czasu, energii na jego przetworzenie i wydalenie.

Jak widzisz różnica istnieje i to dosyć duża. Trzeba ją tylko dostrzec. Jeśli masz z tym problem warto, abyś zapoznał się z fachową literaturą w tym temacie. Na dzień dzisiejszy są również dostępne ciekawe książki, które są dziełami wybitnych lekarzy z dziedziny dietetyki. Warto jest się z nimi zapoznać i mieć swój własny pogląd na temat.

postheadericon Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie jest przez większość osób zbyt niezrozumiałe. Z czego to wynika? Między innymi z tego faktu, iż większość z nas tak naprawdę nie ma bladego pojęcia co jest z nim związane. Kiedy słyszymy „zdrowe odżywianie” tak naprawdę zastanawiamy się nad tym – co to oznacza w praktyce. Spróbujmy zastanowić się nad tym wspólnie.

Zdrowe odżywianie mogłoby się wydawać, iż to nic innego jak zdrowe jedzenie. Ale czym jest zdrowe jedzenie? Zdrowe jedzenie, to przede wszystkim warzywa, owoce, soki oraz produkty mleko-pochodne. Chodź ostatnimi czasy dowiedziałam się, że mleko nie jest zbyt dobre dla nas. Nie dość, że niszczy ono kości, to do tego wywołuje mnóstwo innych chorób, które niestety mogą się skończyć bardzo tragicznie. Dlatego kiedy staniesz przed dylematem czy pić mleko czy też nie. Nie wiem co Ci mam w tej sytuacji odpowiedzieć. Ja osobiście mleka nie znoszę, dlatego też nie mam większego problemu. Ale Ty jeśli jesteś miłośnikiem mleka – musisz coś wybrać. Mam nadzieję, że Twój wybór będzie słuszny.

Jeżeli idzie o same warzyw i owoce. Najważniejsze przy ich wyborze jest to, aby kierować się nie tylko niską ceną jak większość z nas robi, ale i również miejscem z którego pochodzą. Najgorszej jakości warzywa i owoce w moim mniemaniu znajdują się w supermarketach, które niestety są wręcz traktowane jako skupiska martwej żywności. Może coś w tym jest, gdyż żywność, która się w nich znajduje nie dość, że jest kiepskiej jakości to do tego silnie przetworzona a to sprawia, iż większość osób po prostu jedząc ją ma spore braki w swojej diecie, pomimo tego iż sądzą, że odżywają się w sposób prawidłowy.

Pamiętaj również o tym, iż wybranie odpowiedniej diety to jedno a drugie to jej zastosowanie. Niestety wiele osób odpada przy stosowaniu konkretnych diet, tłumacząc się ich zbyt dużą trudnością. Ale nie ma co sobie utrudniać życia. Lepiej jest zmiany żywnościowe wprowadzać bardzo powoli, aczkolwiek systematycznie niż porywać się na głęboko wodę i tak naprawdę nie wiedząc jaki będzie tego efekt końcowy. Pamiętaj o tym.

postheadericon Ruch plus dieta to samo

Jak zapewne wiesz odpowiednia dieta i ruch to samo zdrowie. I nie ma się co w tej materii dziwić, ale taka jest właśnie rzeczywistość na dzień dzisiejszy. Tak naprawdę było tak od zalania dziejów. I my jako ludzie powinniśmy to wykorzystać. Niestety w obecnych czasach ze względu na brak ruchu i nie odpowiednią dietę większość z nas tak naprawdę ma poważne problemy ze zdrowiem. Z tego też powodu większość lekarzy uważa iż to jest niemal pewne, że prędzej czy też później każdy z nas w końcu zachoruje na serce, cukrzycę albo też raka. O dziwo, wszystkie te choroby są spowodowane nieodpowiednią dietą. Nawet rak, który jest jednym z głównym zabójców ludzkości. Choć mówi się ogólnie o tym iż nie ma żadnego lekarstwa na raka, stosując odpowiednią dietę można mu zapobiec. Jaka to dokładnie dieta? Aby odpowiedzieć na to pytanie najpierw musimy sobie wyjaśnić kwestie zasadowości i kwasowości w naszym organizmie.

Nasz organizm funkcjonuje tylko i wyłącznie wtedy dobrze, kiedy jest zachowana równowaga zasadowo-kwasowa. Jeżeli zostanie ona rozregulowana wtedy zaczynają się pojawiać problemy. Z czego bardziej pożądane w naszym jedzeniu jest pożywnie zasadowe. Jest wiele jedzenia, które powoduje nad kwasowość czyli acydozę. Przede wszystkim jest to mięso, mleko, jajka, różnego rodzaju jogurty, orzechy, grzyby itp. Natomiast jedzenie, które jest zasadowe i co za tym idzie zbawienne dla naszych komórek, to wszelkiego rodzaju warzywa i owoce – choć nie wszystkie – a także soki własnej roboty czyli takie, które zostały wyciśnięte przez sokowirówkę lub wyciskarkę. Osobiście jednak uważam iż do tych celów jednak zdecydowanie lepiej nadaje się wyciskarka. Wyciskarka nie niszczy minerałów a także witamin jak jest to w przypadku sokowirówki. Do tego sok powstały z wyciskarki jest bardziej odporny na proces utleniania – charakteryzuje się on dosyć sporą pianą, która znajduje się na powierzchni soku.

Jak widzisz możliwości jest sporo, aby zachować dobre zdrowie i cieszyć się nim. Wykorzystaj go.

postheadericon Taniec dobry na nasze zdrowie

Wiele osób uważa, iż taniec nie jest zbyt dobry dla naszego zdrowia. Niestety w większości przypadków są to absolutne bzdury. Pamiętać trzeba o tym iż taniec to dosyć ciężki wysiłek fizyczny. Gdzie trzeba się sporo napocić, aby odnieść znaczące sukcesy. Trening jest zwykle męczący i długotrwały, dlatego też nie wszystkie osoby są wstanie odnieść sukces podczas jego nauki. Tancerze muszą również utrzymywać odpowiednią dietę co też nie jest aż takie łatwe. Ale każdy tak naprawdę może spróbować swoich sił w tańcu. Jak i młode dziewczyny tak i też dojrzałe panie. Nikt nie powiedział, że taniec jest tylko dla młodych dziewczyn? No właśnie. Taniec może być również bardzo dobrym wyjściem w przypadku wszystkich tych osób, które chcą żyć w zdrowiu i czuć się pięknie. Najważniejsze, aby czerpać z niego radość. Jeśli zaczniesz stosować dietę podczas jego wykonywania nie potrzebujesz już wprowadzać żadnych ćwiczeń fizycznych. Tak naprawdę wszystko jest na wyciągnięcie ręki jak widać w załączonym obrazku.

Pamiętaj także o tym, iż sporo zależy także od Twojego nastawienia. Jeśli z góry wmówisz sobie, że nie jest dla Ciebie niczym ważnym, tak też będzie. Musisz być przede wszystkim najbardziej zadowolony z tego, iż w ogóle spróbowałeś swoich sił w tej jakże trudnej dziedzinie. Zachęcam do zapisania się na kurs tańca wszystkie kobiety, które mają problemy z niską samooceną a także nie czują się zbyt pewnie. Na pewno taniec odmieni je. I to pozytywnie.

Wracając do samej diety. Najbardziej pożądana dieta podczas trwania kursu tanecznego jest według mnie to dieta oparta o warzywa, owoce oraz soki własnej roboty. Im więcej będziemy ich pić a także im bardziej będziemy ćwiczyć – tym efekty będą niesamowite. Powinniśmy o tym pamiętać, że dla naszego organizmu najlepsze jedzenie na świecie, to jedzenie, które daje sporą dawkę witamin, minerałów i enzymów. A te składniki są dostępne właśnie w roślinach. Pamiętaj także o tym, aby wybierać warzywa najlepszej jakości czyli ekologiczne. Nie zachęcam Cię do kupowania roślin z supermarketu, gdyż są one kiepskiej jakości.


Szukaj
Zdrowy styl życia
    W prasie, w radiu, w telewizji, a coraz częściej także w mediach internetowych mówi się o tym, jak ważny współcześnie jest zdrowy styl życia. Powstają również wszelkiego rodzaju apele i akcje, które mają przekonać dzisiejszego Kowalskiego do tego, że praktykowanie zdrowego stylu życia będzie się mu opłacało nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również... dbania o swój wygląd. Nie można bowiem zaprzeczyć, że taki styl funkcjonowania, oparty na zasadach zdrowego odżywiania się, zdrowej aktywności ruchowej z pewnością bardzo pomaga między innymi w utrzymaniu formy i idealnej sylwetki. A to już doskonały fundament do tego, aby zadbać nie tylko o samą sylwetkę, ale i całą resztę naszego zewnętrznego wyglądu. Niestety wśród tych apeli i akcji bardzo rzadko pojawiają się sensowne i ciekawe informacje mówiące o tym, jak właściwie należy praktykować ten zdrowy styl życia oraz co się na niego tak dokładnie składa. Oczywiście można się domyśleć, że chodzi przede wszystkim o wprowadzenie do jadłospisu bardziej zróżnicowanego i zdrowego menu, wykluczenie nałogów, rezygnację z nocnego podjadania i stołowania się w fast-foodach. Można również logicznie dojść do wniosku, że chodzi też o zwiększenie swojej aktywności fizycznej, ale na miarę swoich możliwości. Więc jeśli męczy nas sam spacer po parku, to nie ma najmniejszego sensu wsiadać od razu na rower; najpierw trzeba popracować stopniowo nad swoją kondycją, a dopiero później angażować się w bardziej wymagające ćwiczenia. Często jednak rozmawiając o zdrowym stylu życia pomija się jego bardzo ważny punkt: odpowiedni ubiór. Nie można bowiem zdrowo żyć, jeśli co chwila łapiemy przeziębienie, katar albo kaszel i to tylko dlatego, że nie dostosowujemy swojego ubioru do warunków, jakie panują na zewnątrz. Najczęściej robimy to tylko dlatego, aby iść w zgodzie z aktualną modą – a skoro chwilowo czapki czy szaliki nie są modne, to zwyczajnie ich nie nosimy. Jeśli jednak chcemy prowadzić zdrowy tryb życia, trzeba będzie pod tym względem czasami iść na kompromis i zrezygnować na chwilę z bycia modnym na rzecz bycia zdrowym.